Korean Air wznowił trasę do Wiednia

8 lipca 2022 09:45
Linia Korean Air ponownie zameldowała się w austriackim Wiedniu. Nieco ponad tydzień temu (1.07) koreański przewoźnik wylądował w Wiedniu po dłuższej nieobecności spowodowanej pandemią koronawirusa. Trasa realizowana jest trzykrotnie w ciągu tygodnia.
Reklama
Do popandemicznej siatki połączeń linii Korean Air wróciła popularna trasa międzykontynentalna do Wiednia. Przewoźnik wznowił rotację z Seulu do Austrii nieco ponad tydzień temu (1.07). Połączenie jest realizowane trzykrotnie w ciągu tygodnia (środa, piątek i niedziela) przy wykorzystaniu samolotu Airbus A330-200 lub Boeing 787-9 Dreamliner. Strat z Seulu przewidziano na godzinę 11:00, a lądowanie w Wiedniu na godzinę 17:10. W ramach rejsu powrotnego, podróżni odlatują z Austrii o godzinie 18:40 i lądują w Korei Południowej o godzinie 12:50 następnego dnia.

- Rynek w Azji powoli się odradza po bardzo wymagającym czasie pandemii. Cieszę się, że linia Korean Air podjęła decyzję o powrocie połączenia komercyjnego z Seulu do Wiednia w pierwszym możliwym momencie - powiedział Julian Jäger, CEO Vienna Airport.


W tym roku linia Korean Air świętuje piętnastolecie uruchomienia ciągłych lotów z Seulu do Wiednia. Choć inauguracyjna rotacja do Austrii została zrealizowana już w 1990 roku, koreański przewoźnik jest stale obecny w Schwechat dopiero od 2007 roku.

- Z linią Korean Air łączy nas wspaniała przeszłość, zarówno w kontekście przewozów pasażerskich jak i towarowych. W ciągu ostatnich piętnastu lat mogliśmy zaobserwować ciągły rozwój przewoźnika na naszym lotnisku. Dzisiaj linia Korean Air jest jednym z ważniejszych przewoźników w Wiedniu - dodał Jäger.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy