" />

Będzie kolej do lotniska w Katowicach

Jakub Bujnik - Profil Jakub Bujnik
01 grudnia 2017 12:05
13 komentarzy
Kolej do Pyrzowic otrzymała pozytywną opinię Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Katowicach. Budową inwestycji zajmie się PKP PLK, które chce zmodernizować istniejącą linie kolejową w ciągu najbliższych 5 lat.
Reklama

Przyznanie pozytywnej opinii oznacza spełnienie ostatniego warunku pozwalającego na rozpoczęcie inwestycji kolejowej. Pociągi do portu lotniczego Katowice-Pyrzowice pojadą nieużywaną linią numer 182.

- Wydanie pozytywnej opinii środowiskowej to najważniejsza informacja jeżeli chodzi o kolej do lotniska. Na tym etapie zostanie zmodernizowana trasa z Zawiercia do Pyrzowic. Docelowo oczywiście pociągi pojadą także z Katowic. W planach jest aby stacja kolejowa znalazła się w pobliżu terminala, jednak obecnie to wszystko uzależnione jest od budowy autostrady i przechodzących nad nią wiaduktów - powiedział w rozmowie z Pasazer.com Cezary Orzech, rzecznik prasowy lotniska w Katowicach.

Według planu założonego przez PKP PLK, pociągiem do lotniska w Katowicach dojedziemy w 2022 roku. Planowany koszt inwestycji to około pół miliarda złotych.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_c63df 2017-12-08 00:04   
gość_c63df - Profil gość_c63df
Można powiedzieć: nareszcie. I szkoda, że dopiero za 5 lat. To powinno być zrobione 10 lat temu.
salesmenpolska 2017-12-04 16:38   
salesmenpolska - Profil salesmenpolska
Hahaha KTW to taki Modlin poludnia, do KRK sie nie umywa a szkoda. Mieszkam na Slasku ale wole jezdzic do KRK gdyz siatka polaczen jest duuuzo lepsza a komfort podrozy i szybkosc check in bija KTW na glowe. Punktem kulminacyjnym byl kiedys lot na LTN o 6:00 gdzie security samo zajela uwaga 1,5h „bo 3 samoloty startowaly o 6:00” podczas gdy w KRK maksymalnie w rannym szczycie zajmuje mi 15 minut! Nie wspominajac o zimnych zelaznych lawkach kolchozowych lub parkingu pod chmurka co w czasie ulewy zmienia podroz w bitwe o sucha odziez. Szkoda tylko ze zamiast ruszyc glowa wlodarze nie zrobia szybkiej linii z Katowic zamiast jezdzic „przez Gdansk” za 0,5 mld bo faktycznie komary beda nia jezdzic - pasazer w centrum uwagi to jest... ale nie w KTW tylko w KRK! PS - Zapraszam na blog FlyDonkey.pl - stworzmy razem miejsce gdzie bedziemy udostepniac notatki z podróży lotniczych!
rafciooo77 2017-12-03 10:13   
rafciooo77 - Profil rafciooo77
@filipsta1: Kolej będzie od Zawiercia przez Pyrzowice do Tarnowskich Gór. Odcinek od Zawiercia do Siewierza będzie modernizowany gdyż linia kolejowa tam istnieje i jest eksploatowana, natomiast odcinek Siewierz - TG musi zostać odtworzony. Katowice Airport będzie stacją, na której pociągi będą mogły kończyć i rozpoczynać jazdę jak i zmieniać kierunek jazdy. Będzie również bocznica do obsługi terminala cargo.
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama