Podróże i edukacja dzieci zmniejszają nietolerancję

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
01 listopada 2017 14:00
2 komentarze
Dzieci nie mają uprzedzeń wobec swoich kolegów i koleżanek niezależnie od ich koloru skóry, wyznania czy pochodzenia - pokazuje to nowa kampania "Drodzy mamo i tato" firmy momondo. Do tego aż 61 proc. ludzi uważa, że podróże zmniejszają uprzedzenia.
Reklama

Celem kampanii społecznej "Drodzy mamo i tato" momondo, globalnej wyszukiwarki lotów, hoteli i wynajmu samochodów, jest promowanie tolerancji i szacunku.

Inicjatywa jest częścią współpracy momondo z CISV, międzynarodową organizacją non-profit działającą na rzecz pokoju przez edukację dzieci i młodzieży. Głównym celem współpracy było ufundowanie Międzynarodowej Wioski CISV w São Paulo, do której w lipcu tego roku przyjechały dzieci z całego świata, by walczyć ze stereotypami i zawierać przekraczające granice przyjaźnie.


Na początku obozu dzieci zostały poproszone o przesłanie listu do rodziców, w którym podzielą się swoimi wrażeniami i odczuciami. Dwa tygodnie później te same osoby napisały kolejne listy, które są dowodem na to, jak z czasem może zmienić się postrzeganie wzajemnych różnic. Wypowiedzi dzieci zostały zebrane w krótkim filmie, który pokazuje ich pozytywny rozwój.

- Misją momondo jest budowanie otwartego i tolerancyjnego społeczeństwa. Film "Drodzy mamo i tato" ma przyczynić się do obalania podziałów między ludźmi i budowania między nimi relacji opartej na zaufaniu - mówi Marta Krywult, online marketing manager momondo.


Badania pokazuja, że młodsze pokolenie wykazuje niższy poziom zaufania do innych. Jest to jeden z wniosków globalnego badania "The Value of Travelling", przeprowadzonego przez momondo. W badaniu tym tylko 36 proc. najmłodszych osób (18-35 lat) wyraziło pogląd, że większość ludzi jest godnych zaufania. Dla porównania, w kategorii wiekowej 36-55 lat 40 proc. respondentów ufa większości ludzi, a w wieku 56-65 lat - połowa. Pomimo tych niepokojących wyników, badania wykazują również, że wierzymy w pozytywną moc podróżowania - 61 proc. respondentów uważa, że ​​gdyby ludzie więcej podróżowali, na świecie byłoby mniej nietolerancji.

- Dzieciom łatwiej jest walczyć z uprzedzeniami, ponieważ często nie mają jeszcze doświadczeń życiowych, które potwierdziłyby negatywne przekonania o innych grupach społecznych - mówi Rachel Kuck, doktorantka z University of Michigan School of Education i członkini komitetu ds. programów Edukacyjnych w CISV International. - Raport "The Value of Travelling" pokazuje, że 70 proc. z nas uważa, że ​​tolerancja i szacunek dla innych są najważniejszymi cechami, których dzieci mogą nauczyć się w domu.

W celu rozpowszechnienia przesłania tolerancji również poza obozem, momondo przygotowało bezpłatne zajęcia edukacyjne, mające na celu pomóc dzieciom zrozumieć znaczenie wzajemnego szacunku. Zajęcia "Różni po równo" i "Nasz kolorowy świat”, uczą jak łatwo jest używać i zlikwidować etykiety i stereotypy. Podczas zajęć wykorzystywane są arkusze aktywności, przewodniki naukowe oraz dodatkowe filmy, które pokazują jak ważna jest otwartość. Pełne zestawy można bezpłatnie pobrać na stronie akcji momondo.

Reklama

Ostatnie komentarze

gość_9054b 2017-11-06 09:45   
gość_9054b - Profil gość_9054b
Bardzo ciekawy artykuł. Podzielam zdanie, że podróże kształcą.
gość_00546 2017-11-02 21:22   
gość_00546 - Profil gość_00546
Wysłać dziecko na obóz gdzie będzie się odbywać pranie mózgu? Chyba musiałbym na głowę upaść. Nie interesuje mnie to czy to jest polityczne w lewo czy w prawo czy też religijne ale po prostu stanowcze NIE. Wystarczy jak dziecko jest bombardowane zmanipulowanymi wiadomościami z mediów i trzeba mu pomóc zrozumieć co się dzieje i o co chodzi na co dzień a co dopiero świadomie oddać dziecko w łapy politycznych lub religijnych manipulantów na kilka dni lub tygodni. Szkoda jaka jest wyrządzona w umyśle młodego człowieka jest tak ogromna że później trzeba tygodni lub miesięcy żeby to odwrócić o ile to jest do odwrócenia.
A swoją drogą artykuł na taki temat na pasazer.com pachnie nieciekawie. Na miejscu redakcji dobrze bym się zastanowił nad sensem i intencjami zamieszczania takich artykułów bo wielu czytelników może się zniechęcić do odwiedzania tego portalu. Może lepiej skoncentrujmy się na czystym lataniu, lotniskach i samolotach. Chyba że właściciel portalu chce aby tu zawrzało tylko że efekt może być odwrotny od zamierzonego.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama