×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Podróże i edukacja dzieci zmniejszają nietolerancję


Dzieci nie mają uprzedzeń wobec swoich kolegów i koleżanek niezależnie od ich koloru skóry, wyznania czy pochodzenia - pokazuje to nowa kampania "Drodzy mamo i tato" firmy momondo. Do tego aż 61 proc. ludzi uważa, że podróże zmniejszają uprzedzenia.


Celem kampanii społecznej "Drodzy mamo i tato" momondo, globalnej wyszukiwarki lotów, hoteli i wynajmu samochodów, jest promowanie tolerancji i szacunku.

Inicjatywa jest częścią współpracy momondo z CISV, międzynarodową organizacją non-profit działającą na rzecz pokoju przez edukację dzieci i młodzieży. Głównym celem współpracy było ufundowanie Międzynarodowej Wioski CISV w São Paulo, do której w lipcu tego roku przyjechały dzieci z całego świata, by walczyć ze stereotypami i zawierać przekraczające granice przyjaźnie. 


Na początku obozu dzieci zostały poproszone o przesłanie listu do rodziców, w którym podzielą się swoimi wrażeniami i odczuciami. Dwa tygodnie później te same osoby napisały kolejne listy, które są dowodem na to, jak z czasem może zmienić się postrzeganie wzajemnych różnic. Wypowiedzi dzieci zostały zebrane w krótkim filmie, który pokazuje ich pozytywny rozwój.

Misją momondo jest budowanie otwartego i tolerancyjnego społeczeństwa. Film "Drodzy mamo i tato" ma przyczynić się do obalania podziałów między ludźmi i budowania między nimi relacji opartej na zaufaniu - mówi Marta Krywult, online marketing manager momondo.


Badania pokazuja, że młodsze pokolenie wykazuje niższy poziom zaufania do innych. Jest to jeden z wniosków globalnego badania "The Value of Travelling", przeprowadzonego przez momondo. W badaniu tym tylko 36 proc. najmłodszych osób (18-35 lat) wyraziło pogląd, że większość ludzi jest godnych zaufania. Dla porównania, w kategorii wiekowej 36-55 lat 40 proc. respondentów ufa większości ludzi, a w wieku 56-65 lat - połowa. Pomimo tych niepokojących wyników, badania wykazują również, że wierzymy w pozytywną moc podróżowania - 61 proc. respondentów uważa, że ​​gdyby ludzie więcej podróżowali, na świecie byłoby mniej nietolerancji.

Dzieciom łatwiej jest walczyć z uprzedzeniami, ponieważ często nie mają jeszcze doświadczeń życiowych, które potwierdziłyby negatywne przekonania o innych grupach społecznych - mówi Rachel Kuck, doktorantka z University of Michigan School of Education i członkini komitetu ds. programów Edukacyjnych w CISV International. - Raport "The Value of Travelling" pokazuje, że 70 proc. z nas uważa, że ​​tolerancja i szacunek dla innych są najważniejszymi cechami, których dzieci mogą nauczyć się w domu.

W celu rozpowszechnienia przesłania tolerancji również poza obozem, momondo przygotowało bezpłatne zajęcia edukacyjne, mające na celu pomóc dzieciom zrozumieć znaczenie wzajemnego szacunku. Zajęcia "Różni po równo" i "Nasz kolorowy świat”, uczą jak łatwo jest używać i zlikwidować etykiety i stereotypy. Podczas zajęć wykorzystywane są arkusze aktywności, przewodniki naukowe oraz dodatkowe filmy, które pokazują jak ważna jest otwartość. Pełne zestawy można bezpłatnie pobrać na stronie akcji momondo.
gość_8ff27 - Profil
gość_8ff27
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie