Rzymskie Koloseum w pełnej odsłonie

Mirosław Pachowicz - Profil Mirosław Pachowicz
13 października 2017 14:39
Od 1 listopada br. Teatr Flawiuszów po 40 latach remontu znów udostępni zwiedzającym dwa najwyższe piętra. Czwarty i piąty poziom będzie można odwiedzić tylko z przewodnikiem, w 25-osobowej grupie po uprzedniej rezerwacji internetowej.
Reklama

Trasa wiodła będzie przez przez nigdy wcześniej niedostępny dla turystów korytarz, w którym znajdują się ślady sześciu rzymskich toalet. Z góry rozciąga się wspaniały widok na Forum Romanum i Wzgórze Palatyn. Wstęp będzie kosztował ok. 10 euro.

Miejsca na poszczególnych galeriach zajmowano zgodnie z pozycją społeczną. Najbliżej areny - na parterze - zasiadali senatorowie i cesarze. Drugie piętro zarezerwowane było dla funkcjonariuszy imperium, trzecie - dla obserwatorów klasy średniej. Czwarty pierścień przeznaczony był dla bogatych kupców i mieszczan. Najwyżej musieli wspinać się żołnierze i plebs, którzy musieli pokonywać ciemne korytarze i skakać po stromych schodach.


Rzymskie władze planują kolejne inwestycje w Koloseum. Chcą między innymi przykryć obecne pozostałości areny oraz wyremontować podziemia. Już teraz przeznaczonych jest na te cele 18 mln euro.

fot. Mirosław Pachowicz
Tagi
rzym koloseum

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama