×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Rzymskie Koloseum w pełnej odsłonie


Od 1 listopada br. Teatr Flawiuszów po 40 latach remontu znów udostępni zwiedzającym dwa najwyższe piętra. Czwarty i piąty poziom będzie można odwiedzić tylko z przewodnikiem, w 25-osobowej grupie po uprzedniej rezerwacji internetowej.


Trasa wiodła będzie przez przez nigdy wcześniej niedostępny dla turystów korytarz, w którym znajdują się ślady sześciu rzymskich toalet. Z góry rozciąga się wspaniały widok na Forum Romanum i Wzgórze Palatyn. Wstęp będzie kosztował ok. 10 euro.

Miejsca na poszczególnych galeriach zajmowano zgodnie z pozycją społeczną. Najbliżej areny - na parterze - zasiadali senatorowie i cesarze. Drugie piętro zarezerwowane było dla funkcjonariuszy imperium, trzecie - dla obserwatorów klasy średniej. Czwarty pierścień przeznaczony był dla bogatych kupców i mieszczan. Najwyżej musieli wspinać się żołnierze i plebs, którzy musieli pokonywać ciemne korytarze i skakać po stromych schodach.


Rzymskie władze planują kolejne inwestycje w Koloseum. Chcą między innymi przykryć obecne pozostałości areny oraz wyremontować podziemia. Już teraz przeznaczonych jest na te cele 18 mln euro.

fot. Mirosław Pachowiczgość_897b5 - Profil
gość_897b5
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie