×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Air Canada: MAX-y przez Atlantyk, ale później


Air Canada wprowadzi nowe boeingi 737 MAX 8 do służby dopiero od 1 maja 2018 r., a nie - jak wcześniej planowano - jeszcze w tym roku. Tak wynika z rozkładu lotów wgranego do systemu OAG Schedules Analyser.


Przewoźnik już wcześniej zapowiadał, że skieruje nowe samoloty na trasy transatlantyckie, tym samym dołączając do coraz liczniejszej grupy linii oferujących loty między Ameryką Północną a Europą samolotami wąskokadłubowymi.

Jak wynika z danych OAG Schedules Analyser, Air Canada poleci od 1 maja z lotniska St. John's w Nowej Fundlandii do Londynu-Heathrow. Rejsy będą wykonywane codziennie. Od 17 maja przewoźnik wprowadzi maszyny na trasę z Toronto do Keflaviku na Islandii (loty cztery razy w tygodniu). 

Od początku czerwca Air Canada zaoferuje połączenia boeingami 737 MAX 8 z Montrealu do Keflaviku (trzy razy w tygodniu) i Dublina (cztery razy w tygodniu) oraz z Toronto do Shannon (cztery razy w tygodniu). 

Air Canada otrzyma w przyszłym roku 18 maszyn tego typu. Pozostałe zamówione boeingi 737 MAX 8 Air Canada odbierze w latach 2019-21. 

Przez Atlantyk samolotami wąskokadłubowymi latają lub zapowiedziały loty linie Norwegian, Aer Lingus, WestJet, WOW Air i Icelandair (dwie ostatnie z i do Islandii). 

gość_b9827 - Profil
gość_b9827
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie