×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Będzie płatny wstęp do Panteonu


Od stycznia 2018 r. za wstęp do rzymskiego Panteonu trzeba będzie zapłacić. Według doniesień prasowych bilet ma kosztować ok. 3 euro.


Prace nad wprowadzeniem opłaty za wstęp do jednego z najważniejszych zabytków stolicy Włoch prowadzone są od początku bieżącego roku. Jednak jak potwierdził Dario Franceschini, minister kultury Italii, uzgodnienia są już na ostatniej prostej i nowe reguły zwiedzania zostaną wprowadzone najpewniej na początku przyszłego roku.

Panteon, to antyczna budowla, która powstała na miejscu poprzedniej w 27 r. p.n.e. W wyniku wielkiego pożaru Rzymu w 80 r. po Chrystusie, uległ zniszczeniu. W związku z tym cesarz Hadrian zlecił jego odbudowę, którą ukończono w 125 r. n.e. W 609 r. przeniesiono tu z katakumb szczątki wielu męczenników, stąd świątynia - którą przekształcono międzyczasie w kościół rzymskokatolicki - przyjął obecne wezwanie, a więc Sancta Maria ad Martyres (Świętej Marii od Męczenników).


Średniorocznie Panteon odwiedzany jest przez ok. 7 mln zwiedzających i wiernych. W przeliczeniu na dobę to ok. 20 tys. osób (przy czym rekordy sięgają nawet 30 tys. zwiedzających).

fot. Mirosław Pachowicz, okładka - BoNoNoBo (flickr.com, CC)gość_16b9e - Profil
gość_16b9e
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie