Smerfy piątą "belgijską ikoną" Brussels Airlines

26 września 2017 12:30
Bohaterowie popularnej kreskówki zostaną uwiecznieni na piątym airbusie A320 Brussels Airlines ze specjalnym malowaniem. Zwycięski projekt, który został zgłoszony do konkursu przez włoską uczennicę, został wybrany w głosowaniu przez internautów
Reklama
- Rysowanie jest moją wielką pasją, stąd też kiedy usłyszałam o konkursie, pomyślałam że jest to wielkie wyzwanie, które chcę podjąć. Zawsze kochałam twórczość Peyo. Lubię komiksy i filmy o Smerfach. Uznałam, że to dobra okazja by je narysować, bo w 2018 r. przypada 60 rocznica ich stworzenia. Kocham to, że Brussels Airlines są jedyną linią lotniczą, która promuje swój kraj w taki sposób, co roku tworząc specjalne malowanie samolotów. Mój brat jest pilotem w Brussels Airlines, stąd też czuję się związana z firmą - powiedziała Marta Mascellani, zwyciężczyni konkursu na piątą “belgijską ikonę”.


Projekt przedstawiający Smerfy w trwającym 10 dni internetowym głosowaniu pokonał inne malowanie zgłoszone do konkursu, Art Nouveau autorstwa Victora Horta.

Nowe malowanie pojawi się na airbusie A320, który rozpocznie loty w nowej szacie graficznej w marcu przyszłego roku. Jak obiecują linie lotnicze Brussels Airlines, zwyciężczyni projektu będzie uczestniczyła w procesie malowania, a także wybierze się w pierwszy lot samolotu po pomalowaniu.


Samolot z nowym malowaniem dołączy do czterech innych maszyn Brussels Airlines, które otrzymały specjalne malowanie promujące Belgię. Malowania te odnoszą się do: barw reprezentacji kraju w piłkę nożną, malarza Rene Magritte, festiwalu Tomorrowland i kreskówek Tintin. Belgijskie akcenty widoczne są także na pokładzie: pasażerowie mogą spróbować belgijskich czekoladek, piw oraz potraw przygotowanych przez belgijskich kucharzy, a mundury personelu pokładowego stworzone są przez belgijskich projektantów.

fot. Brussels Airlines

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy