×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Smerfy piątą "belgijską ikoną" Brussels Airlines


Bohaterowie popularnej kreskówki zostaną uwiecznieni na piątym airbusie A320 Brussels Airlines ze specjalnym malowaniem. Zwycięski projekt, który został zgłoszony do konkursu przez włoską uczennicę, został wybrany w głosowaniu przez internautów


- Rysowanie jest moją wielką pasją, stąd też kiedy usłyszałam o konkursie, pomyślałam że jest to wielkie wyzwanie, które chcę podjąć. Zawsze kochałam twórczość Peyo. Lubię komiksy i filmy o Smerfach. Uznałam, że to dobra okazja by je narysować, bo w 2018 r. przypada 60 rocznica ich stworzenia. Kocham to, że Brussels Airlines są jedyną linią lotniczą, która promuje swój kraj w taki sposób, co roku tworząc specjalne malowanie samolotów. Mój brat jest pilotem w Brussels Airlines, stąd też czuję się związana z firmą - powiedziała Marta Mascellani, zwyciężczyni konkursu na piątą “belgijską ikonę”.


Projekt przedstawiający Smerfy w trwającym 10 dni internetowym głosowaniu pokonał inne malowanie zgłoszone do konkursu, Art Nouveau autorstwa Victora Horta. 

Nowe malowanie pojawi się na airbusie A320, który rozpocznie loty w nowej szacie graficznej w marcu przyszłego roku. Jak obiecują linie lotnicze Brussels Airlines, zwyciężczyni projektu będzie uczestniczyła w procesie malowania, a także wybierze się w pierwszy lot samolotu po pomalowaniu. 


Samolot z nowym malowaniem dołączy do czterech innych maszyn Brussels Airlines, które otrzymały specjalne malowanie promujące Belgię. Malowania te odnoszą się do: barw reprezentacji kraju w piłkę nożną, malarza Rene Magritte, festiwalu Tomorrowland i kreskówek Tintin. Belgijskie akcenty widoczne są także na pokładzie: pasażerowie mogą spróbować belgijskich czekoladek, piw oraz potraw przygotowanych przez belgijskich kucharzy, a mundury personelu pokładowego stworzone są przez belgijskich projektantów.

fot. Brussels Airlinesgość_7dcff - Profil
gość_7dcff
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie