×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Lufthansa lub easyJet kupią airberlin


Szansę na zakup airberlin mają już tylko Lufthansa Group lub easyJet - informuje portal Air Transport World, powołując się na informacje od przewoźnika. Oficjalna informacja o statusie procesu zostanie podana w poniedziałek (25.09).


Administratorzy airberlin nie chcą publicznie informować o stanie negocjacji w kwestii przejęcia linii lotniczej przed niedzielnymi wyborami parlamentarnymi w Niemczech. 

Jednak z nieoficjalnych informacji uzyskanych przez Air Transport World wynika, że w grze pozostali już tylko dwa oferenci - Lufthansa Group, która jest zainteresowana przejęciem także austriackiej spółki FlyNIKI, oraz easyJet. To oznacza, że wiążących i atrakcyjnych dla administratorów ofert nie złożyły m.in. Ryanair ani indywidualni inwestorzy.

W przypadku przejęcia przez Lufthansa Group, zapewne cała grupa airberlin zostałaby włączona do niskokosztowego oddziału Eurowings. Już teraz Eurowings i Austrian Airlines wynajmują od airberlin ponad 30 airbusów A320. 

Nie wiadomo, jakie plany wobec airberlin ma easyJet. Może chodzić o wzmocnienie obecności na kontynencie w obliczu spodziewanego kryzysu na trasach do Wielkiej Brytanii po Brexicie. gość_41d34 - Profil
gość_41d34
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie