×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Linie WOW Air szukają inwestorra


Niskokosztowy przewoźnik WOW Air z Islandii jest otwarty na możliwość części firmy międzynarodowemu partnerowi - zapowiada prezes przewoźnika w rozmowie z Bloombergiem.


- Wielcy międzynarodowi partnerzy wykazali zainteresowanie - zdradza Skuli Morgensen, prezes i założyciel WOW air w rozmowie z Bloomberg. 

Jak wynika z zapowiedzi, potencjalna transakcja mogła by mieć miejsce w przeciągu najbliższych dwóch lat. Zdaniem Morgensena, partnerstwo zwiększyłoby liczbę pasażerów, a także pozwoliło na redukcję kosztów. 

- Potrzebujemy kogoś, kto pomógłby nam zdobyć nowe rynki i kogoś, kto upewniłby się, że uzyskujemy dobrą cenę na zakup samolotów, które w tym momencie są naszym największym wydatkiem - precyzuje Morgensen. 

W tej chwili przewoźnik oferuje loty pomiędzy Europą oraz Ameryką Północną z przesiadkami w Islandii. Nie wykluczone, że w przyszłości WOW air zaoferuje także loty do Azji. Przewoźnik nie planuje za to lotów pomiędzy Europą i Ameryką z pominięciem Islandii. 

- Na razie nie mamy planów, by latać bezpośrednio przez Atlantyk, teraz koncentrujemy się na zdobywaniu jeszcze większych udziałów w rynku w miejscach, gdzie jesteśmy obecni - mówi Morgensen. 

Rozwój przewoźnika napędza także wzrost popularności Islandii jako celu wypraw turystycznych. W tym roku liczba odwiedzających ten kraj wzrosła o 40 proc. w porówaniu z poprzednim rokiem, informuje Bloomberg. 


fot. Dominik Sipinskigość_efcb4 - Profil
gość_efcb4
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie