Linie WOW Air szukają inwestorra

5 września 2017 11:50
Niskokosztowy przewoźnik WOW Air z Islandii jest otwarty na możliwość części firmy międzynarodowemu partnerowi - zapowiada prezes przewoźnika w rozmowie z Bloombergiem.
Reklama
- Wielcy międzynarodowi partnerzy wykazali zainteresowanie - zdradza Skuli Morgensen, prezes i założyciel WOW air w rozmowie z Bloomberg.

Jak wynika z zapowiedzi, potencjalna transakcja mogła by mieć miejsce w przeciągu najbliższych dwóch lat. Zdaniem Morgensena, partnerstwo zwiększyłoby liczbę pasażerów, a także pozwoliło na redukcję kosztów.

- Potrzebujemy kogoś, kto pomógłby nam zdobyć nowe rynki i kogoś, kto upewniłby się, że uzyskujemy dobrą cenę na zakup samolotów, które w tym momencie są naszym największym wydatkiem - precyzuje Morgensen.

W tej chwili przewoźnik oferuje loty pomiędzy Europą oraz Ameryką Północną z przesiadkami w Islandii. Nie wykluczone, że w przyszłości WOW air zaoferuje także loty do Azji. Przewoźnik nie planuje za to lotów pomiędzy Europą i Ameryką z pominięciem Islandii.

- Na razie nie mamy planów, by latać bezpośrednio przez Atlantyk, teraz koncentrujemy się na zdobywaniu jeszcze większych udziałów w rynku w miejscach, gdzie jesteśmy obecni - mówi Morgensen.

Rozwój przewoźnika napędza także wzrost popularności Islandii jako celu wypraw turystycznych. W tym roku liczba odwiedzających ten kraj wzrosła o 40 proc. w porówaniu z poprzednim rokiem, informuje Bloomberg.


fot. Dominik Sipinski

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy