" />

WOW Air: Do Azji przez Islandię

12 sierpnia 2016 15:15
4 komentarze

Stworzenie z Islandii lotniczego "Dubaju Północy" i uruchomienie lotów do Azji - takie są ambicje założyciela oraz prezesa linii WOW Air, Skúli Mogensena. 

Reklama
- Czy powinniśmy stać się Dubajem Północy? Dubaj jest naprawdę punktem łączącym Afrykę, Azję i Bliski Wschód i oczywiście Europę. My jesteśmy doskonale umiejscowieni pomiędzy Azją, Ameryką Północną i Europą - powiedział Mogensen na łamach magazynu Skift.

Do tej pory linie WOW Air wykorzystywały położenie swojego hubu, portu lotniczego Keflavík, do oferowania tanich lotów pomiędzy Europą i Ameryką Północną. Jak wyjaśnia Mogensen, loty z Islandii, gdzie dowożeni byliby pasażerowie z Ameryki i Europy do Azji, na przykład do Pekinu, kierowałyby się na północ po czym czym przecinały Syberię. Rotacja samolotu pomiędzy Islandią i Pekinem obsługiwana samolotem szerokokadłubowym trwałaby mniej niż 24 godziny.

Dla pasażerów z Europy taka trasa oznaczałaby wydłużenie czasu lotu, ale zdaniem pomysłodawcy nie na tyle, by stać się niewygodną. Zachętę do wybrania tej trasy do Azji mogłaby stanowić możliwość zaplanowania przedłużonych transferów lub krótkiej przerwy w podróży w Islandii, co już dziś oferuje system rezerwacyjny przewoźnika.

W tej chwili flota WOW Air - dwa airbusy A320, sześć airbusów A321 oraz jeden szerokokadłubowy airbus A330 - nie pozwala na realizację azjatyckich planów. Jednak Skúli Mogensen ma już doświadczenie w realizowaniu ambitnych projektów. W 1991 r. jako student założył swoją pierwszą firmę OZ, specjalizującą się w grafice komputerowej, którą najpierw licencjonował dla Microsoftu, a w 2008 r. sprzedał fińskiej Nokii.

WOW Air to jego kolejny projekt biznesowy. Mogensen skoncentrował się prawie wyłącznie na sprzedaży biletów poprzez internet oraz media społecznościowe, tym samym ograniczając koszty działalności linii.

Na razie linie WOW Air stopniowo dodają nowe kierunki do swojej siatki połączeń. W zeszłym roku przewoźnik zainaugurował loty do Stanów Zjednoczonych, w tym roku otworzył nowe trasy do Toronto, Montrealu, Los Angeles oraz San Francisco, w listopadzie poleci do Newark. W Europie lata do ponad 20 miejsc, w tym sezonowo do Warszawy.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
lysypiotr76 2016-08-20 16:03   
lysypiotr76 - Profil lysypiotr76
Szkoda że WOW ofertę kieruje tylko do Brytyjczyków. Linia zaoferuje od 1 października DARMOWE BILETY w zamian za zamieszkanie przez minimum rok. Promocja dotyczy zarówno jednej osoby jak i całej rodziny. Linia podkreśla w ofercie wyspy ,, wspaniale widoki , wulkaniczne i księżycowe krajobrazy, relaksujące baseny geotermalne oraz zorzę poranną''.
BA850 2016-08-13 17:26   
BA850 - Profil BA850
WOW lata też do północnej Ameryki, skąd przez Isladnię do Azji może być bliżej. Z Europy to faktycznie raczej nie po drodze, ale jeśli można za free dodać postój na Islandii? przy odpowiedniej cenie, na pewno będą tacy, co się na to skuszą.
gość_a09d7 2016-08-13 10:16   
gość_a09d7 - Profil gość_a09d7
1000 km roznicy to okolo godziny lot 1 godz 20 min maks wiec ... jesli cena dobra to i duzo osob sie znajdzie.
wystarczy zobaczyc wyniki sprzedazy Icelandaira, Lata z Europy przez KEF to US/CAN, samoloty prawie caly czas pelne, linia ktora prawie upadla kupuje nowe samoloty nawet nie leasinguje.
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy