Grupa IHG stworzy nową markę hotelową

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
17 lipca 2017 12:30

InterContinental Hotel Group zapowiedziała, że stworzy nową markę hoteli średniej klasy, ale wysokiej jakości. Będą to obiekty tańsze niż hotele Holiday Inn Express tej grupy.

Reklama

Na razie nie wiadomo, jak będzie nazywać się nowa marka hotelowa IHG. Jej celem będzie grupa podróżnych średniego segmentu, szukających hotelu oferującego podstawowe udogodnienia, ale wysokiej jakości. W samych Stanach Zjednoczonych ten segment szacuje się na 14 mln noclegów rocznie, a jego wartość to 20 mld dolarów rocznie.

Nowa marka będzie funkcjonowała niezależnie od należących do IHG marek z tego samego segmentu - Holiday Inn i Holiday Inn Express. Będzie od nich tańsza o 10-15 dolarów za noc.

Projekt pokoi hoteli nowej marki ma koncentrować się na zapewnieniu gościom dobrego snu. Dlatego IHG planuje zainwestować w nowe materace i pościele, wyciszyć pokoje oraz zapewnić intuicyjną i wygodną kontrolę klimatyzacji. We wszystkich pokojach będzie biurko do pracy, otwarta szafa, smart TV i duży prysznic. Pokoje będą oferowane w wersji z łóżkiem king size o powierzchni pokoju 20,5 m kw. i w wersji z dwoma łóżkami queen size o powierzchni pokoju 25,5 m kw.

W hotelach będzie też otwarta przestrzeń publiczna z miejscami do siedzenia i pracy. Śniadania, oparte o świeże i proste menu, będą wliczone w cenę noclegu.

Duży nacisk zostanie położony na technologię. Poza nowoczesnymi systemami rezerwacji, hotele będą oferowały bardzo szybkie Wi-Fi, mobilny check-in i check-out, a także rozbudowane możliwości integracji własnych urządzeń z elektroniką w pokoju.

Hotele będą miały ok. 95-100 pokoi.

Koncepcja marki zostanie sfinalizowana jesienią tego roku, budowa pierwszych obiektów rozpocznie się w 2018 r., a otwarcie zaplanowano na 2019 r.

Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama