Hiszpania najpopularniejszym kierunkiem na majówkę

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
23 kwietnia 2017 12:00
Polacy najchętniej podróżują samolotem na długi majowy weekend do Hiszpanii, Włoch i Wielkiej Brytanii - wynika z badań Skyscanner.
Reklama

W czołówce najczęściej wybieranych kierunków są także inne kraje śródziemnomorskie i południowoeuropejskie: Portugalia, Grecja i Francja. Na siódmym miejscu pod względem popularności znalazły się Stany Zjednoczone, które są najpopularniejszym kierunkiem dalekodystansowym. Mniej osób chce polecieć do Holandii, Niemiec i w obrębie Polski.

W tym roku największym wzrostem cieszy się Portugalia z Porto i Lizboną na czele, do której uda się o jedną trzecią więcej nas niż w ubiegłym roku, a zaraz po niej Stany Zjednoczone, których popularność wzrosła o niemal 20 proc. Zainteresowanie Hiszpanią, a zwłaszcza Malagą, oraz Grecją, a w szczególności Kretą, wzrosło niemal tak samo, odpowiednio o 16 i 15 proc.. Ostatnim krajem z czołówki, który notuje wzrosty, są Włochy z Rzymem - liczba podróżnych w tym kierunku wzrośnie o 6 proc.

Największy spadek popularności odnotowały natomiast loty krajowe. W 2016 r. cieszyły się one ogromnym zainteresowaniem, a wiele osób wybierało zwłaszcza Gdańsk i Warszawę. Również Niemcy, Holandię, Wielką Brytanię i Francję odwiedzi mniej turystów niż w roku ubiegłym.

W kategorii najchętniej odwiedzanych miast największy wzrost popularności na poziomie 72 proc. odnotowała Malaga, a za nią Malta (44 proc.). Natomiast o kilkanaście procent mniej turystów niż w ubiegłym roku uda się do Londynu, Paryża i Amsterdamu.

W 2017 r. długi majowy weekend wypada niezwykle korzystnie - dni wolne od pracy to poniedziałek i środa, więc wykorzystując zaledwie jeden dzień urlopu można udać się na aż pięciodniowy wyjazd.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama