×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Hiszpania najpopularniejszym kierunkiem na majówkę


Polacy najchętniej podróżują samolotem na długi majowy weekend do Hiszpanii, Włoch i Wielkiej Brytanii - wynika z badań Skyscanner.


W czołówce najczęściej wybieranych kierunków są także inne kraje śródziemnomorskie i południowoeuropejskie: Portugalia, Grecja i Francja. Na siódmym miejscu pod względem popularności znalazły się Stany Zjednoczone, które są najpopularniejszym kierunkiem dalekodystansowym. Mniej osób chce polecieć do Holandii, Niemiec i w obrębie Polski.

W tym roku największym wzrostem cieszy się Portugalia z Porto i Lizboną na czele, do której uda się o jedną trzecią więcej nas niż w ubiegłym roku, a zaraz po niej Stany Zjednoczone, których popularność wzrosła o niemal 20 proc. Zainteresowanie Hiszpanią, a zwłaszcza Malagą, oraz Grecją, a w szczególności Kretą, wzrosło niemal tak samo, odpowiednio o 16 i 15 proc.. Ostatnim krajem z czołówki, który notuje wzrosty, są Włochy z Rzymem - liczba podróżnych w tym kierunku wzrośnie o 6 proc.

Największy spadek popularności odnotowały natomiast loty krajowe. W 2016 r. cieszyły się one ogromnym zainteresowaniem, a wiele osób wybierało zwłaszcza Gdańsk i Warszawę. Również Niemcy, Holandię, Wielką Brytanię i Francję odwiedzi mniej turystów niż w roku ubiegłym.

W kategorii najchętniej odwiedzanych miast największy wzrost popularności na poziomie 72 proc. odnotowała Malaga, a za nią Malta (44 proc.). Natomiast o kilkanaście procent mniej turystów niż w ubiegłym roku uda się do Londynu, Paryża i Amsterdamu.

W 2017 r. długi majowy weekend wypada niezwykle korzystnie - dni wolne od pracy to poniedziałek i środa, więc wykorzystując zaledwie jeden dzień urlopu można udać się na aż pięciodniowy wyjazd. gość_c0d30 - Profil
gość_c0d30
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie