×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


6,5 mld euro podatków lotniczych w 2016 r.


Pasażerowie zapłacili w siedmiu europejskich krajach łącznie 6,5 mld euro podatków lotniczych w 2016 r. - wynika z wyliczeń organizacji Airlines for Europe (A4E). Ponad połowa tej kwoty przypadła na Wielką Brytanię.


Zgodnie z wyliczeniami A4E w Wielkiej Brytanii pasażerowie łącznie zapłacili 3,6 mld euro podatków lotniczych. 1,1 mld euro wyniósł rachunek w Niemczech, 600 mln euro - we Włoszech, 220 mln - we Francji, a 100 mln - w Austrii. Podatek pobierają także Hiszpanie i Norwegowie, a od przyszłego roku do tej listy dołączy Szwecja. 

W swoim dokumencie A4E podkreśla, że zniesienie podatków lotniczych jest korzystne dla wielkości ruchu lotniczego i w konsekwencji gospodarki danego kraju. Podaje przykład podatku lotniczego w Holandii, który przynosił ok. 300 mln euro wpływów rocznie, ale równocześnie generował 1,3 mld euro strat dla gospodarki z uwagi na mniejszy napływ ludzi, towarów i usług. Także w Irlandii podatek lotniczy został szybko zniesiony.

O podatkach lotniczych pisaliśmy rok temu w Raporcie Pasazer.com.

A4E chwali Austrię, Włochy i Szkocję za działania zmierzające do obniżenia wysokości podatków lotniczych, ale równocześnie podkreśla, że cięcia są niezbędne przede wszystkim w pozostałej części Wielkiej Brytanii i w Niemczech.gość_ca617 - Profil
gość_ca617
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie