Drożej w SKM Trójmiasto

Mirosław Pachowicz - Profil Mirosław Pachowicz
08 marca 2017 14:11
Od 1 kwietnia br. SKM Trójmiasto podniesie opłaty za przejazdy. Średnia podwyżka ceny biletu jednorazowego wyniesie 6,13 proc., a okresowego - 5,44 proc. Jednocześnie pojawi się nowość w ofercie przewoźnika - bilet trzydniowy. Taniej pojedziemy z kolei z Gdyni i Gdańska do Słupska.
Reklama

Podwyżki mają związek z inwestycjami w tabor. Spółka ma zamiar wnioskować o dofinansowanie w ramach Funduszy Europejskich, zakupu nowych pociągów i rewitalizacji starych. Wymagany jest w tym celu odpowiedni finansowy wkład własny.

Najbardziej dotkliwe zmiany czekają podróżnych na krótkich i średnich dystansach. Dla przykładu osoba korzystająca z biletu normalnego miesięcznego między przystankami Gdańsk-Śródmieście a Gdynia-Wzgórze Świętego Maksymiliana zapłaci o 8 zł więcej (podwyżka ze 122 na 130 zł). Z kolei przejazd jednorazowy z Gdańska Głównego do Wejherowa w taryfie pełnopłatnej zdrożeje o 0,90 zł (z 8,70 na 9,50 zł).

Nowością będzie bilet trzydniowy. Dodatkowo, osoby korzystające z oferty "Bilet Miejski", zapłacą wprawdzie o 0,30 zł więcej (zamiast 3,50 - 3,80 zł), ale za to zyskają możliwość podróżowania z większego miasta (tj. z Gdyni lub Gdańska) do Sopotu (obecnie oferta obejmowała wszystkie przystanki ale tylko w jednym ośrodku).

Przyjemną zmianę odczują podróżni posiadający bilety miesięczne na trasach między Trójmiastem i Słupskiem. Np. cena biletu okresowego z Pomorza Środkowego do Gdyni obniżona zostanie z 368 na 280 zł. Do Gdańska z kolei zapłacimy 123 zł mniej (z 408 na 285 zł).

Wydłużony zostanie także okres przedsprzedaży z 7 do 30 dni.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama