×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Airbusy A380 trafią do muzeów


Airbus przekaże jednego z pierwszych A380 muzeum Aeroscopia, którego siedziba mieści się tuż przy zakładach produkcyjnych firmy w Tuluzie. Producent pokaże też tam fanom lotnictwa airbusa A320 i A340-600. Drugi A380 zostanie pokazany w Le Bourget.


Airbus przekaże do muzeów dwa testowe A380 oznaczone numerami seryjnymi MSN2 i MSN4, A320 o numerze MSN1 i A340-600 o numerze MSN360. 

Samoloty te będą podlegały ochronie dziedzictwa kulturowego i niedługo zostaną zaprezentowane zwiedzającym.

Pierwszym z przekazanych samolotów będzie A380 MSN4, który przybędzie na lotnisko Le Bourget w Paryżu 14 lutego. Pozostałe trzy samoloty, konserwowane przez Airbus Heritage w zakładach Airbusa w Tuluzie, trafią do Aeroscopii w Tuluzie w ciągu następnych dwóch lat, kiedy zostanie przygotowany na nie obszar w północnej części muzeum. Wszystkie cztery samoloty symbolizują ponad 30 lat sukcesu marki Airbus.

Po przybyciu A380 MSN4 do Le Bourget - jednego z największych muzeów lotnictwa na świecie - w ramach przygotowań do ekspozycji zostanie poddany specjalnemu remontowi, który uwydatni jego operacyjną rolę. Po wstępnych pracach technicznych nad płatowcem, które będą obejmować konserwację strukturalną, wewnątrz samolotu zostanie stworzona specjalna wystawa, aby od 2018 r.

Muzeum Aeroscopia, gdzie będą pokazywane pozostałe trzy airbusy, pokazywaliśmy w cyklu "5 zdjęć z..."
gość_fe704 - Profil
gość_fe704
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie