Jutro konferencja Lufthansy i Etihad

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
31 stycznia 2017 17:20
4 komentarze
Podczas jutrzejszej (1.02) konferencji prasowej w Abu Zabi prezesi Lufthansa Group i Etihad Airways Group mają przedstawić dziennikarzom szczegóły dalszej współpracy koncernów. Nie wyjaśniono, co to oznacza.
Reklama
Zaproszenie na konferencję prasową, na której obecni będą James Hogan, prezes Etihad Airways Group, i Carsten Spohr, szef Lufthansa Group, wywołało w lotniczym świecie falę spekulacji. Wielu komentatorów doszukuje się w tym wydarzeniu potwierdzenia plotek o możliwym zaangażowaniu kapitałowym arabskiej grupy w Lufthansę.

O negocjacjach w tej kwestii kilka tygodni temu poinformował jeden z włoskich dzienników, choć Lufthansa zdecydowanie temu zaprzecza.

Nawet jeśli nie dojdzie do współpracy kapitałowej, koncerny mają wiele wspólnych tematów. Lufthansa otrzymała właśnie formalną zgodę na długoterminowy wynajem 38 airbusów A320 od airberlin, którego głównym udziałowcem jest Etihad. Niemiecka i arabska grupa nawiązały też współpracę code-share.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_d2510 2017-02-02 08:00   
gość_d2510 - Profil gość_d2510
Poza tym nie widzę przed czym miano by ratować LH skoro radzą sobie dobrze.
gość_f0326 2017-01-31 21:41   
gość_f0326 - Profil gość_f0326
Etihad (EY) to linia mimo istnienia ponad dekadę i czterech różnych koncepcji strategicznych ani razu nie zarobiła na siebie. Co roku z kieszeni szejka płyną drobne, aby jego "zabaweczka" mogła dalej funkcjonować. Ale chyba ktoś powiedział dość, skoro z firmy odchodzi jej prezes oraz dochodzi do rozmów o ścisłej współpracy z bezpośrednim konkurentów jednej z wiecznie niedochodowych córek.
Etihad nie ma żadnych szans w sytuacji, kiedy jego baza w Abu Dhabi jest odległa o ok 100 km od lotniska w Dubaju, które jest hubem i baza dużo większego Emirates. Wiele osób lecących do Abu Dhabi z racji dużo większej siatki polaczen wybiera Emirates. Podobnie jest z tranzytami, gdzie EY jest linia trzeciego wyboru wśród linii z Zatoki.
To LH może uratować EY i upadające Air Berlin i Alitalie, a nie EY uratować LH.
wroord 2017-01-31 19:16   
wroord - Profil wroord
Raczej odwrotnie. W kregach finansowych od jakiegos czasu mowiono o klopotach Etihad, lecz oczywiscie brak szczegolow. Etihad zainwestowal spora kase w linie ktore dalej przynosza straty takie jak Air Berlin.
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama