Etihad i TAP Air Portugal podpisały umowę codeshare

6 grudnia 2023 12:52
Etihad Airways i Tap Air Portugal porozumiały się w sprawie umowy code-share, która zapewni pasażerom arabskiej linii dostęp na jednym bilecie do 26 tras portugalskiego przewoźnika.
Reklama
Porozumienie weszło w życie 5 grudnia 2023 r. i stanowi najnowszy krok w realizacji strategii Etihad mającej na celu wzmocnienie rozwoju kulturalnego i gospodarczego Abu Zabi. Nowa umowa code-share zapewnia klientom Etihad łatwy i kompleksowy dostęp do 26 miejsc docelowych w siatce połączeń TAP Air Portugal, do których arabskie linie nie operują. Są to trasy z Lizbony min. do: Rio de Janeiro i São Paulo w Brazylii, San Francisco i Miami w Stanach Zjednoczonych, Marakeszu, Dakaru i na Wyspy Świętego Tomasza w Afryce oraz do Malagi, Sewilli, Walencji i Funchal w Europie

- Ta współpraca zapewnia naszym gościom wygodny, bezpośredni dostęp do 26 fantastycznych miejsc turystycznych i biznesowych TAP. Również poszerza wybór dostępny dla klientów TAP podróżujących z Europy do Abu Zabi, umożliwiając im poznanie gościnności i bogatej kultury naszej ojczyzny, jak i płynne połączenia do wybranych miejsc docelowych w GCC i na Seszelach – powiedział Arik De, dyrektor ds. przychodów Etihad

.
Umowa codeshare pomiędzy TAP Air Portugal i Etihad zwiększa różnorodność opcji i jakość podróży, jakie obie linie oferują swoim klientom.

- Siatka połączeń obu linii lotniczych uzupełnia się dzięki tej umowie, która stanowi część strategii wzrostu i ekspansji TAP. Jesteśmy bardzo zadowoleni z nawiązania współpracy z Etihad – powiedział Mario Cruz, dyrektor ds. przychodów TAP.


Zawarcie porozumienia stało się możliwe po uruchomieniu przez Etihad na początku tego roku bezpośrednich połączeń do Lizbony. Obie linie umożliwiają również swoim pasażerom dokonywanie przesiadek na jednym bilecie na lotnisku Londyn Heathrow i we Frankfurcie.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy