Etihad zainaugurował trasę do Portugalii

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
22 czerwca 2023 09:30
W minioną niedzielę (17.06) Etihad Airways połączył w ramach inauguracyjnego rejsu EY63 Abu Dhabi z Lizboną. Przewoźnik znad Zatoki Perskiej przewidział realizację trzech lotów tygodniowo na tym kierunku z wykorzystaniem 290-miejscowych samolotów Boeing 787-9 Dreamliner.
Reklama
Pierwsi podróżni wylądowali w słonecznej Portugalii o 6:36 po blisko ośmiu godzinach spędzonych w powietrzu. Inauguracja rejsów łączących Abu Dhabi z Lizboną zbiegła się w czasie z uruchomieniem rejsów przez Etihad Airways również na innych europejskich kierunkach. Przykładowo, w ostatnich dniach emiracki przewoźnik zadebiutował swoją obecność w hiszpańskiej Maladze i na greckiej wyspie Mykonos.


- Myśl, że Etihad Airways pojawił się w historycznej Lizbonie w ramach swojej najświeższej ekspansji na globalnych rynkach jest ekscytująca. Nie mogę doczekać się pierwszych turystów odkrywających uroki portugalskiego miasta oraz tych podróżujących z Portugalii, planujących pobyt lub przesiadkę w Abu Dhabi - powiedział Antonoaldo Neves, szef Etihad Airways, a niegdyś też szef TAP Portugal.

W ceremonii inauguracji prestiżowego połączenia wziął udział m.in. portugalski ambasador Fernando d'Orey de Brito e Cunha Figueirinhas oraz wiceprezydent emirackiego przewoźnika Chris Hedlin. Ponadto, samolot Boeing 787-9 Dreamliner o znakach rejestracyjnych A6-BLY powitano na portugalskiej ziemi salutem z armatek wodnych, a zaraz po lądowaniu piloci rejsu wystawili zza szyb kokpitu flagi obu państw. Warto odnotować, że trasa do Portugalii miała być wykonywana tylko w trwającym sezonie letnim, lecz z uwagi na ponadprzeciętne zainteresowanie wśród pasażerów jej realizacja została przedłużona również z uwzględnieniem zimowego rozkładu rejsów.

Fot. Etihad

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy