×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Więcej hotelowych rezerwacji na 2017 rok


Niemal we wszystkich regionach świata liczba rezerwacji hotelowych dokonywanych na początku roku jest wyższa niż rok temu - wynika z "2017 Global Hotel Trends Report" przygotowanego przez Tourico Holidays.


Łącznie liczba zarezerwowanych na początku roku dób hotelowych wzrosła o 28,7 proc. w stosunku do liczby rezerwacji dokonanych w analogicznym okresie rok temu. W Ameryce Północnej i w Europie liczba rezerwacji wzrosła o po 28 proc., w regionie Azji-Pacyfiku o 23 proc. Najwyższy, 43-proc. wzrost odnotowano w regionie Ameryki Łacińskiej. 

Wyniki raportu przedstawiają także dane z krajów odwiedzanych przez największą liczbę turystów. W Chinach rezerwacje wzrosły o 52 proc, w Wielkiej Brytanii o 38 proc., w Stanach Zjednoczonych o 26 proc., w Kanadzie o 55 proc., w Meksyku o 37 proc., w Brazylii o 31 proc., w Zjednoczonych Emiratach Arabskich o 65 proc., w Tajlandii o 29 proc., w Australii o 10 proc. i w Szwecji aż o 112 proc.

Jak informuje Tourico, dane pochodzą od 80 tys. hoteli położonych w 4,5 tys. miejsc na świecie.

- Choć jest jeszcze wcześnie, to dane pokazujące liczbę rezerwacji pokoi hotelowych w 2017 r. znacząco przewyższają liczbę z roku 2016, są bardzo zachęcające. Pomimo czynników zniechęcających ludzi do podróżowania, branża nie tylko była w stanie przeżyć, ale także się rozwija, w szczególności sektor hotelarski. Turystyka pozostaje jednym z głównych czynników rozwoju światowej gospodarki, a liczba rezerwacji hotelowych jest wskaźnikiem jej kondycji - powiedział Lauren Volcheff Atlass, wiceprezes Tourico Holidays. gość_04f7c - Profil
gość_04f7c
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie