Lublin: Mieszkańcy skarżą się na hałas

Tomasz Śniedziewski - Profil Tomasz Śniedziewski
26 września 2016 09:20
33 komentarzy
Mieszkańcy Świdnika Dużego Drugiego skarżą się na hałas i twierdzą, że latające nad domami samoloty nie dają im żyć. Lotnisko odpowiada, że normy hałasu nie zostały przekroczone.
Reklama

O sprawie informuje “Kurier Lubelski”, który otrzymał skargi od czytelników podpisujących się “oszukani mieszkańcy”, skarżących się na samoloty rejsowe oraz ruch general aviation.

- Jest przekleństwem konieczność wysłuchiwania ciągłego warkotu samolotów 24 h na dobę 7 dni w tygodniu. Być może są tacy, którzy uważają, że notoryczny jazgot i warkot silników, świdrujący mózg do jego głębi, jest formą relaksacji, ale ja osobiście jestem zdania przeciwnego. Kiedy miał powstać port lotniczy, ówczesne władze województwa zapewniały, że lotnisko nie będzie dla nas uciążliwe pod względem hałasu, a jeżeli okazałoby się inaczej, to mieszkańcom zostaną wypłacone odszkodowania - piszą okoliczni mieszkańcy

Zdaniem rzecznika portu, Piotra Jankowskiego odszkodowania nie należą się, gdyż lotnisko nie przekracza norm hałasu zapisanych w decyzji środowiskowej potrzebnej do jego powstania.

- W ciągu czterech lat funkcjonowania portu ani razu dopuszczalny poziom hałasu nie został przekroczony, ani dla pory dnia, kiedy granica wynosi 60 decybeli, ani dla pory nocnej - 50 decybeli. Co więcej, odnotowane parametry są znacznie poniżej dopuszczalnych norm. Według analiz lotniska wraz ze wzrostem ruchu samolotowego w najbliższych latach normy hałasu również nie będą przekraczane - zapewnia Jankowski.

Poziom hałasu w okolicy lubelskiego lotniska cały czas mierzą odpowiednie urządzenia zainstalowane jeszcze przez otwarciem portu lotniczego.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_01a53 2016-10-14 19:39   
gość_01a53 - Profil gość_01a53
Do mieszkańców ''Świdnika drugiego dużego'' ! - Czy już pieniążki/wypłaty za całe nieużytki/areały wypłacane pod lotnisko czy może dalej chcecie upiec dwie pieczenie na jednym ogniu ??!!
gość_8abcc 2016-10-10 12:21   
gość_8abcc - Profil gość_8abcc
Super, lotnisko lubelskie ma tak niesamowity ruch 24/dobę 7 dni w tygodniu, że nie idzie wytrzymać tego hałasu.... Komuś nieźle sufit spadł na głowę...
adam7691 2016-09-30 21:30   
adam7691 - Profil adam7691
Zed: ja bym się na pszczoły nie zgadzał, jak na to nie patrzeć to też obiekt latajacy
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama