bombowych na lotnisku w Modlinie oraz na Lotnisku Chopina." />

Dwa lata więzienia za alarmy bombowe

Paweł Cybulak - Profil Paweł Cybulak
26 sierpnia 2016 12:27
5 komentarzy
Ponad dwa lata więzienia i 24 tys. zł. kary dla autora fałszywych alarmów bombowych na lotnisku w Modlinie oraz na Lotnisku Chopina.
Reklama

Wczoraj (25.08), w Nowym Dworze Mazowieckim, zakończyła się sprawa Emila Ś., który w kwietniu br. trzykrotnie dzwonił na dwa warszawskie lotniska z fałszywą informacją o bombie, co w konsekwencji wywołało alarmy i ewakuację całego terminala. Po podsumowaniu strat związanych z zakłóceniem pracy lotniska, władze portu zgłosiły sprawę nowodworskiej prokuraturze i wnioskowały o ukaranie sprawcy. W efekcie zakończonego wczoraj procesu, Sąd w Nowym Dworze skazał go na dwa lata i cztery miesiące więzienia, oraz nakazał zapłatę po 12 tys. złotych na rzecz obu portów.

- Bezpieczeństwo podróżnych jest najważniejsze, dlatego każdą przesłankę o zagrożeniu, traktujemy z największą powagą – mówi Leszek Chorzewski, p. o. prezesa lotniska. - Zawsze w takich sytuacjach będziemy domagać się nie tylko zwrotu poniesionych kosztów, ale przede wszystkim surowego ukarania autorów tego typu fałszywych informacji, które wywołują alarm i w konsekwencji paraliżują funkcjonowanie całego portu lotniczego. Zrobimy wszystko, aby wykorzenić takie „żarty” w przyszłości – dodaje.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
adam7691 2016-09-02 15:52   
adam7691 - Profil adam7691
krótki ten wyrok
lysypiotr76 2016-08-29 14:15   
lysypiotr76 - Profil lysypiotr76
Ten gościu to po pierwsze się przyznał , po drugie zobowiązał się odpracować dług a po trzecie jest uzależniony od alkoholu.I resztę kary spędzi na odwyku w zamkniętym ośrodku . Sąd więc mógł szybko wydać wyrok.
mietek 2016-08-29 13:56   
mietek - Profil mietek
Ale jak szybki proces jak na nasze warunki! Sytuacja miaja miejsce w kwietniu, a pod koniec sierpnia mamy już wyrok:)
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama