×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Wizz Air poleci z Katowic do Emiratów Arabskich


Wizz Air uruchomi nowe połączenie z Pyrzowic. Według informacji Pasazer.com węgierski przewoźnik rozpocznie loty z Katowic do Zjednoczonych Emiratów Arabskich.Przewoźnik uruchomi regularne loty z Pyrzowic do Dubaju. Połączenie wystartuje 31 października, a loty odbywać się będą 2 razy w tygodniu, w poniedziałki i w piątki. Ceny biletów rozpoczynają się od 199 zł za lot w jedną stronę.
Loty wykonywane będą nie na główne lotnisku Dubaju (DXB) a na położone w rejonie Mina Jebel Ali lotnisko Al Maktoum, znane również pod nazwą Dubai World Central (DWC). Znajduje się ono w bezpośrednim sąsiedztwie strefy wolnego handlu w Dubaju. Port lotniczy został uruchomiony w 2010 r., ale do 2013 r. obsługiwał wyłącznie samoloty cargo. Wizz Air był pierwszym przewoźnikiem pasażerskim, który rozpoczął rozkładowe loty na lotnisko Al Maktoum.


Obecnie na lotnisko DWC poza Wizz Airem latają także regionalne linie niskokosztowe z grupy Emirates - flydubai. Połączenia do tego portu lotniczego obsługuje również wielu czarterowych i hybrydowych przewoźników z Europy - m.in. Thomson Airways, airberlin, Condor i Neos.

Loty z Katowic do Dubaju będą wykonywane samolotami typu airbus A320. Będzie to piąta trasa tego przewoźnika do Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Do Dubaju Wizz Air oferuje obecnie loty z Węgier (Budapeszt), Rumunii (Bukareszt i Kluż-Napoka) oraz Bułgarii (Sofia).


Wylot z Katowic do Dubaju zaplanowano na 11:55, lądowanie w Dubaju na 20:45. Wylot z Dubaju odbędzie się o 21:20, by wylądować w stolicy Górnego Śląska o godzinie 00:35.
gość_4f30e - Profil
gość_4f30e
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie