×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Emirates z Budapesztu do Stanów?


Węgry chcą przyznać liniom Emirates prawo do przewozu pasażerów na trasach do innych krajów niż Zjednoczone Emiraty Arabskie. To umożliwiłoby otwarcie przez arabską linię lotów z Węgier za Atlantyk.


Po pierwszym posiedzeniu węgiersko-arabskiego wspólnej komisji gospodarczej Peter Szijjarto, węgierski minister spraw zagranicznych, zapowiedział, że Emirates mogą liczyć na tzw. piątą wolność przewozową. To uprawnienie do tego, by wykonywać z terenu jednego kraju połączenie do kraju, który nie jest miejscem rejestracji linii lotniczej. Po zapowiedzi ministra mają rozpocząć się prace nad przygotowaniem odpowiedniego prawa. 

Jeśli Emirates otrzymają piątą wolność z Budapesztu, będą mogły uruchomić loty ze stolicy Węgier m.in. na trasach transatlantyckich. Według nieoficjalnych informacji szczególnie interesująca dla przewoźnika jest trasa do Nowego Jorku, potencjalnie mówi się też o Chicago. Przewoźnikowi trudniej będzie polecieć do Kanady, gdyż nie zezwalają na to warunki umowy dwustronnej między tym krajem a ZEA. 

Emirates wykorzystują obecnie piątą wolność m.in. do obsługi trasy Dubaj-Mediolan Malpensa-Nowy Jork. 

Budapeszt nie ma bezpośrednich lotów do Stanów Zjednoczonych odkąd w 2012 r. zbankrutowały narodowe linie Malev. Air Transat obsługiwał letnie połączenia do Kanady (Toronto i Vancouver), a w tym sezonie z trasę do Toronto uruchomi Air Canada Rouge. 

Na mocy piątej wolności możliwe jest też uruchomienie tras krótkodystansowych. Qatar Airways wykorzystują tego typu zgodę do obsługi połączenia Doha-Budapeszt-Zagrzeb. gość_69048 - Profil
gość_69048
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie