×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Aerolease kupi 10 samolotów MRJ


Japoński producent samolotów Mitsubishi Aircraft Corporation oraz firma Aerolease Aviation podpisali podczas targów Singapore Air Show zobowiązanie do zakupu 10 samolotów MRJ90 wraz z 10 opcjami.


Dostawy japońskich odrzutowców regionalnych dla firmy leasingowej mają rozpocząć się w 2018 r.

Aerolease Aviation jest pierwszą firmą leasingową, która zdecydowała się na zakup maszyn MRJ. Do tej pory klientami japońskiego producenta zostali trzej przewoźnicy ze Stanów Zjednoczonych (Trans States Holdings, SkyWest i Eastern Airlines), japońskie linie JAL i ANA oraz burmańska spółka Air Mandalay.


Do tej pory Mitsubishi zebrało 223 potwierdzone zamówienia na odrzutowce MRJ90.

Obecnie trwają testy samolotu MRJ90. Pierwsze ich wyniki okazały się niezadowalające i producent pracuje obecnie nad niewielkimi zmianami konstrukcyjnymi

Mitsubishi początkowo planowało pierwszą dostawę samolotu MRJ90 na II kwartał 2017 r., ale już wiadomo, że nastąpi to z około rocznym opóźnieniem. O planach sprzedażowych mówił rok temu w wywiadzie z Pasazer.com, przeprowadzonym w siedzibie spółki w Japonii, Yugo Fukuhara, wiceprezes programu MRJ.

fot. MRJ


Reklama


Booking.com
gość_61811 - Profil
gość_61811
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie