×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Pierwsza dostawa MRJ opóźniona o rok


Nie w II kwartale 2017 r., a dopiero około rok później nastąpi pierwsza dostawa odrzutowca regionalnego MItsubishi MRJ. Producent przyznał, że pierwsze loty maszyny ujawniły konieczność wprowadzenia poprawek.


Mitsubishi Aircraft Corporation w komunikacie prasowym stwierdziło, że pierwsze loty potwierdziły podstawowe osiągi samolotu. Jednak równocześnie na jaw wyszło "kilka problemów" - japoński producent nie opisał, na czym dokładnie one polegają ani jakich systemów maszyny dotyczą. 

Pierwszy lot modelu MRJ90 odbył się 11 listopada br. Początkowo japoński producent planował debiut maszyny w locie już w 2012 r., a pierwszą dostawę w 2014 r. Teraz wiadomo, że MRJ wejdzie do komercyjnej służby z co najmniej czteroletnim opóźnieniem wobec pierwotnego harmonogramu. 

Odrzutowiec regionalny MRJ będzie produkowany w dwóch wariantach: MRJ-70, mieszczącym do 78 pasażerów, oraz MRJ-90, mieszczącym do 92 pasażerów. Producent wybrał silniki Pratt&Whitney PW1217G, czyli odrzutowe jednostki w nowej technologii turbowentylatorowej z przekładnią (Geared Turbofan, GTF). Silniki z tej samej rodziny są oferowane m.in. w samolotach bombardier CSeries, embraerach E-Jet E-2 oraz airbusach A320neo

Do tej pory japoński producent zebrał zamówienia na 223 maszyny wraz z opcjami na kolejne 184 samoloty. Największe zamówienie złożyła amerykańska regionalna linia SkyWest (100 maszyn + 100 opcji).gość_610cc - Profil
gość_610cc
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie