Eksperci o LOT 2.0

Piotr Golianek - Profil Piotr Golianek
24 czerwca 2020 08:00
3 komentarze
Już dzisiaj o godzinie 11:00 zapraszamy na kolejne spotkanie online ekspertów branży lotniczej, organizowane przez portal Pasazer.com. Tym razem nasi rozmówcy będą dyskutować o nowej spółce akcyjnej w PGL.
Reklama
Już dzisiaj o godzinie 11:00 zapraszamy na premierę lotniczego liva, który będzie transmitowany na żywo na fanpagu oraz w niniejszym artykule. Retransmisja liva odbędzie się tego samego dnia o godzinie 19:00. O jakość i pewność transmisji będzie dbać nasz partner technologiczny Grupa i studiowlublinie.pl.

Tematem dzisiejszego spotkania będą bieżące i pilne sprawy, nowa spółka LOT Polish Airlines S.A. (LOT 2.0), prawdopodobna upadłość kontrolowana polskiego przewoźnika. Jak i czy linie lotnicze szukają nowych szans na rynkach postpandemicznych?Naszymi rozmówcami będą:
  • Krzysztof Loga-Sowiński - od ponad 30 lat związany z branżą lotniczą. Jego doświadczenie obejmuje zagadnienia prawa lotniczego, ochrony praw pasażerów, sprzedaży, marketingu i szkoleń. Obecnie zajmuje się promowaniem zasad funkcjonowania lotnictwa cywilnego, a w szczególności strategią, rozwojem infrastruktury, finansami i analizą porównawczą.
  • Marek Serafin - długoletni pracownik LOT Polish Airlines, specjalność: m.in. siatka połączeń i współpraca z innymi liniami lotniczymi.
  • Dominik Sipiński - analityk i dziennikarz zajmujący się branżą lotniczą od 12 lat, obecnie w ch-aviation GmbH i w Polityce Insight. Absolwent dziennikarstwa na uniwersytetach w Swansea i Aarhus oraz nauk europejskich w Maastricht.
Spotkanie poprowadzi Piotr Golianek, redaktor Pasazer.com.

Dzięki formule transmisji live nasi Czytelnicy będą mieli możliwość uczestniczenia w dyskusji i zadawania pytań naszym rozmówcom. Liczymy na interesujący i merytoryczny dialog. Już nie możemy doczekać się spotkania z Wami! Jednocześnie zaznaczamy, że w trakcie spotkania nasi eksperci mogą nie być w stanie odpowiedzieć na wszystkie pytania.

Wy także będziecie mogli wziąć udział w dyskusji z naszymi rozmówcami. Zachęcamy do przesłania przed transmisją propozycji tematów, jeśli zależy Wam na poruszeniu jakiegoś szczególnego zagadnienia. Oprócz tego podczas transmisji będzie możliwość zadawania pytań i wymiany opinii. Liczymy na Was!

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_2c43c 2020-06-29 08:41   
gość_2c43c - Profil gość_2c43c
@gość_8b80a no widzę poniosło z karuzelą kierunków, to już było grane. kierunek nie przynosi kasy drugiego dnia od otwarcia, kiedy ty i tobie podobni "wizjonerzy" w tym zatrudnieni w LOT to zobacz link czy tak trudno posiłkować się prawdziwymi ekspertami? dwóch wieloletnich pracowników linii (w dodatku jedynej w swoim CV co też dość sugestywne) ocenia jej działania... no mocno subiektywne oceny.
gość_15f1c 2020-06-25 09:39   
gość_15f1c - Profil gość_15f1c
gość_8b80a: aż się kolega rozkręcił San Jose x 9 week, szaleństwo ;)
Nie brnijmy w absurdy.
gość_8b80a 2020-06-24 10:20   
gość_8b80a - Profil gość_8b80a
To ja sobie pozwolę zadać pytania jako "anonimowy" gość:

1) co ze slotami, LOT dostał 2 643, około 62% całości?

Moim zdaniem przy prawidłowym wykorzystaniu LOT powinien bez większego wysiłku przynosić 500 mln do 1 mld zysku. I żadne kontrolowane bankructwo nie jest potrzebne, priorytetem powinno być utrzymanie slotów. Kryzys to dobra okazja by kupić dodatkowe sloty na LHR, jeden około 12 - 14 i drugi miedzy 19 a 21, tak by zdążyć przed ciszą do WAW.

2) Jakich kierunków brakuje w siatce LOT-u i na jakich oferowanie jest niewystarczające?

Moim zdaniem brakuje dwa razy dziennie Dublina, Manchesteru, Kolonii, Bolonii, Eindhoven/Rotterdamu i Lyonu. Powinno tez być więcej Tbilisi i Madrytu. Jeśli chodzi o long haul zamiast San Francisco razy 4 powinno być San Jose co najmniej 9 razy w tygodniu. Kolombo całoroczne w godzinach powiązanych z dobami hotelowymi.

Więcej powinno być też NY z KRK, bo w przeciwnym razie LOT utraci monopol na trasie NY - Polska.

Do likwidacji SIN, być może LAX, najgorsze krajówki i pipidówy w CEE.

3) Co jest główną przyczyną słabych wyników za 2019?

Moim zdaniem to straty na przesiadkach, zbyt niski SF i zbyt wysokie ceny za p2p (bo gwarantują zyski konkurentom).
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy