Wrocław: 7 milionów pasażerów Ryanaira

Piotr Bożyk - Profil Piotr Bożyk
09 października 2015 19:13
4 komentarze
Ryanair poinformował wczoraj (8.10), że od 2005 roku przewiózł 7 milionów pasażerów na trasach z i do Wrocławia.
Reklama

7-milionowym pasażerem linii Ryanair we Wrocławiu została Bożena Milne, która podróżowała z Londynu na weekend jogi w górach, w okolicach Jeleniej Góry. Pani Bożena, otrzymała upominek od Wrocław Airport oraz dwa bilety na podróż w dwie strony od przewoźnika.

//www.pasazer.com/img/images/normal/ryanair,7mln,pax,wro,media%20(2).jpg
- Ryanair od 2005 roku przewiózł 7 mln pasażerów z/do Wrocławia. Obecnie w ofercie mamy 21 połączeń ze stolicy Dolnego Śląska, w tym słoneczną Teneryfę. Nasza bogata oferta z Wrocławia to znakomita propozycja dla planujących wakacje w atrakcyjnych miejscowościach wypoczynkowych jak i weekendowe wyjazdy do największych europejskich miast - powiedziała Katarzyna Gaborec-McEvoy z Ryanair.

- Aby dodatkowo uczcić dzisiejszą okazję ogłaszamy wyprzedaż biletów w cenach rozpoczynających się już od 19 zł zł na podróż z Wrocławia do Warszawy w listopadzie i grudniu 2015r. Zachęcam do zarezerwowania lotów jak najszybciej na stronie internetowej ryanair.com, ponieważ oferta będzie dostępna tylko do poniedziałku (12.10), do północy - dodała.

//www.pasazer.com/img/images/normal/ryanair,7mln,pax,wro,media%20(1).jpg
- Przewoźnik planując wejście do Polski, dostrzegł potencjał rozwoju właśnie we Wrocławiu, a po kolejnych inwestycjach widać, że na stałe związał się z tutejszym lotniskiem, którego możliwości wciąż są dla Ryanaira ogromne. Siedem milionów pasażerów ogromnie cieszy, a także pokazuje olbrzymi postęp, jaki przez lata wypracowały linie Ryanair we Wrocławiu - powiedział Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław S.A.

- W tym roku do końca września przewoźnik obsłużył już blisko 859 tys. pasażerów – to stanowi aż 40 proc. liczby wszystkich obsłużonych w 2014 roku w naszym porcie podróżnych. Popularne trasy irlandzkiego przewoźnika to oczywiście Wyspy Brytyjskie, ale też duże metropolie Europy, np. Barcelona, Rzym, Bolonia, Paryż. Najwięcej pasażerów podróżuje na trasie to Londynu Stansted, ale w statystykach niewiele ustępuje mu Warszawa Modlin - dodał Kuś.

Fot. Ryanair
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
wroord 2015-10-10 18:03   
wroord - Profil wroord
Gratulacje dla FR i WRO. Tu ciekawy artykulik o WRO.

zobacz link
gość_cdfc5 2015-10-10 10:10   
gość_cdfc5 - Profil gość_cdfc5
rafalpd: być może będzie szum, że lekko nie na temat i że jakąś wojenkę rozpoczynam ale to już symptomatyczne na tym portal, że o pewnych lotniskach pisze się i po pięć razy w tygodniu, a o innych od wielkiego dzwonu. Też czytałem ( i słyszałem z różnych źródeł ) info, o których piszesz i bardzo bym chciał, by się potwierdziły i jak najszybciej zrealizowały. Podobnie, jak kilka innych cichych plotek na przyszły rok, bo może w końcu WRO obudzi się z marazmu.
Ale nie liczę, że o tym przeczytam. Już szybciej powstanie tu na portalu kolejny raport o lotach, które jakaś linia, kiedyś, z jakiegoś lotniska być może w przyszłości może uruchomić, bo chyba myśli o tym, że to może być w sumie ciekawy pomysł - specjalnie zagmatwałem to zdanie..... albo może być info o oddaniu do użytku nowej toalety na tym lub tamtym lotnisku niż na przykład o montażu nowych rękawów we WRO czy właśnie planach rozwoju we Wrocławiu niektórych linii....
Ale cieszę się z tych 7 milionów i trzymam kciuki za dobry rozwój w 2016 roku - może w końcu się coś ruszy za sprawą też innych przewożników.
rafalpd 2015-10-09 23:11   
rafalpd - Profil rafalpd
a o tym że wspomniano o planach 3-go samolotu i prognozowanych dla niego trasach do Madrytu, Nicei i kilku niesprecyzowanych jeszcze kierunków greckich to już redakcja nie wspomniała? Czyżby info nie docierało? :) To może zacytuję za innymi źródłami : "To we Wrocławiu linie lotnicze Ryanair utworzyły swoją pierwszą bazę operacyjną w Polsce. To tu ogłosiły niedawno zbudowanie centrum obsługi technicznej swoich samolotów – pierwsze w Polsce i trzecie w Europie, które zacznie działać wiosną 2016 roku. W planach jest także zbazowanie we Wrocławiu trzeciego samolotu. To oznacza wzbogacenie oferty połączeń przewoźnika (rozważany jest Madryt, Nicea lub inne miasto we Francji i nowe połączenia do Grecji)."
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama