×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Finnair Cargo: Nowa trasa z Helsinek do Londynu Luton


Finnair Cargo oraz IAG Cargo podpisali nowe porozumienie w sprawie podzielenia przestrzeni ładownej na nowym połączeniu frachtowym pomiędzy Londynem Luton a Helsinkami.


Nowa trasa będzie obsługiwana airbusem A300-600 linii DHL, który może zabrać na pokład 43 tony cargo. Umożliwi to linii Finnair na polepszenie oferty cargo w Ameryce Północnej dzięki nowemu hubowi Finnaira na londyńskim Luton.

- Jesteśmy zadowoleni, że mogliśmy ogłosić otwarcie naszej trzeciego hubu w Londynie Luton, który kontynuuje naszą ekspansję na rynku cargo. To nasz trzeci hub po Helsinkach i Brukseli, która dołączyła w 2012 r. Partnerstwo z IAG Cargo oferuje naszym klientom znaczną poprawę połączeń pomiędzy Azją i Wielką Brytanią, a także dodaje dziesiątki nowych możliwości połączeń między Skandynawią a Ameryką Północną i Azją - powiedział Antti Kuusenmäki, wiceprezes linii Finnair i dyrektor Finnair Cargo.

//www.pasazer.com/img/images/normal/dhl,airbus,a300-600,media.jpg
Oprócz współpracy rejsowej IAG Cargo zapewni także kołowy transport cargo pomiędzy lotniskami Luton i Heathrow.

Warto dodać, że fińska linia znacznie zwiększy swoje możliwości cargo w najbliższych latach. W sumie Finnair zamówił 19 airbusów A350-900XWB, które będą oferować pojemność o prawie 20 proc. większą niż obecne samoloty szerokokadłubowe. Po zakończeniu dostaw A350 w 2020 r. nowe samoloty zwiększą zdolności przewozowe cargo Finnaira o 50 proc.

Fot. DHL Media


Reklama


Booking.com
gość_821bc - Profil
gość_821bc
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie