Finnair Cargo: Nowa trasa z Helsinek do Londynu Luton

28 lipca 2015 16:02
Finnair Cargo oraz IAG Cargo podpisali nowe porozumienie w sprawie podzielenia przestrzeni ładownej na nowym połączeniu frachtowym pomiędzy Londynem Luton a Helsinkami.
Reklama
Nowa trasa będzie obsługiwana airbusem A300-600 linii DHL, który może zabrać na pokład 43 tony cargo. Umożliwi to linii Finnair na polepszenie oferty cargo w Ameryce Północnej dzięki nowemu hubowi Finnaira na londyńskim Luton.

- Jesteśmy zadowoleni, że mogliśmy ogłosić otwarcie naszej trzeciego hubu w Londynie Luton, który kontynuuje naszą ekspansję na rynku cargo. To nasz trzeci hub po Helsinkach i Brukseli, która dołączyła w 2012 r. Partnerstwo z IAG Cargo oferuje naszym klientom znaczną poprawę połączeń pomiędzy Azją i Wielką Brytanią, a także dodaje dziesiątki nowych możliwości połączeń między Skandynawią a Ameryką Północną i Azją - powiedział Antti Kuusenmäki, wiceprezes linii Finnair i dyrektor Finnair Cargo.

//www.pasazer.com/img/images/normal/dhl,airbus,a300-600,media.jpg
Oprócz współpracy rejsowej IAG Cargo zapewni także kołowy transport cargo pomiędzy lotniskami Luton i Heathrow.

Warto dodać, że fińska linia znacznie zwiększy swoje możliwości cargo w najbliższych latach. W sumie Finnair zamówił 19 airbusów A350-900XWB, które będą oferować pojemność o prawie 20 proc. większą niż obecne samoloty szerokokadłubowe. Po zakończeniu dostaw A350 w 2020 r. nowe samoloty zwiększą zdolności przewozowe cargo Finnaira o 50 proc.

Fot. DHL Media

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy