×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


CSA połączą Koszyce z Kijowem


Już 18 maja zainaugurowane zostanie nowe połączenie w siatce CSA. Tym razem linia zaoferuje bezpośrednie rejsy ze słowackich Koszyc do Kijowa-Boryspolu. Nowa relacja będzie obsługiwana w ramach rotacji Praga - Koszyce - Kijów (i z powrotem) samolotem airbus A319.


Nowe połączenie to kolejna trasa łączone w siatce CSA. Obecnie linia oferuje taki model rejsów w relacjach: Praga - Hamburg - Goteborg oraz Praga - Bratysława - Koszyce. Od końca maja pojawią się także rejsy  Praga - Poznań - Gdańsk oraz Stuttgart - Genewa - Marsylia. W okresie wakacyjnym będzie można również podróżować na trasie Praga - Växjö - Linköping - Praga.

W przypadku nowego połączenia Praga - Koszyce - Kijów (KBP) międzylądowanie będzie trwało jedynie 30 min., a pasażerowie lecący do ostatniego miasta nie będą opuszczali samolotów. Z kolei dla wszystkich podróżujących między stolicą Czech a Słowacją czas przelotu ulegnie skróceniu w stosunku do innych rejsów obsługiwanych jedną z wersji samolotów typu ATR z przystankiem w Bratysławie.


Rozkład lotów między Koszycami a Kijowem-Boryspolem (KBP) wygląda następująco (czasy lokalne):
  • OK976 Koszyce 23:55 – 2:20+1 Kijów-Boryspol (1--45-7),
  • OK977 Kijów-Boryspol 4:10 – 4:30 Koszyce (12--56-).

Ceny na nowe połączenie zaczynają się od 69 euro w jedną stronę i 143 euro w obie. Zakup biletów jest już możliwa w systemie rezerwacyjnym przewoźnika.

- Widzimy pewien potencjał w bezpośrednich połączeniach między Koszycami a Kijowem, ponieważ między oboma miastami jest już sporo relacji biznesowych. Jednocześnie wierzymy, że sytuacja na Ukrainie będzie ulegała stopniowej poprawie, co przełoży się na pozytywny rozwój stosunków handlowych między tym państwem a sąsiednią Słowacją - mówi Ján Tóth, dyrektor handlowy CSA Czech Airlines.

Obecnie z Koszyc CSA oferuje bezpośrednie rejsy do Bratysławy (6 razy w tygodniu: po dwa rejsy dziennie w poniedziałki, środy i piątki) a także do Pragi (11 razy w tygodniu: codziennie loty poranne oprócz śród i niedziel, oraz wieczorne - oprócz sobót). 


Koszyce to największe słowackie miasto na wschodzie kraju. Jego burmistrz Richard Raši podkreśla znaczenie położenia przy granicy z Ukrainą oraz wieloletnią historię współpracy międzysąsiedzkiej, która tutaj znajduje najlepsze odzwierciedlenie:

- Organizujemy Dni Słowacko-Ukraińskie. Już teraz odbywa się u nas także Ukraińskie Forum Biznesu. Nowe bezpośrednie połączenie lotnicze między Koszycami a Kijowem stwarza także lepsze warunki do rozwoju już istniejących relacji międzynarodowych w branży IT a także w kulturze i turystyce - cieszy się Raši. 


Fot. Dominik Sipińskigość_43ad7 - Profil
gość_43ad7
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie