CSA: 25 nowych tras latem

Mirosław Pachowicz - Profil Mirosław Pachowicz
16 lutego 2015 09:48
12 komentarzy
Czeskie narodowe linie CSA Czech Airlines przedstawiły plany uruchomienia 25 nowych tras, w tym lotu z Pragi do Poznania i Gdańska oraz trzech tras ze Stuttgartu. Łącznie w siatce przewoźnika latem tego roku pojawi się 19 nowych miast.
Reklama

Przewoźnik ogłosił uruchomienie 9 nowych tras operowanych samolotami turbośmigłowymi, w tym trasy Praga-Poznań-Gdańsk, o której informowaliśmy już wcześniej.

To już kolejne uzupełnienie oferty linii w oparciu o maszyny turbośmigłowe. W listopadzie ogłoszone zostały bowiem loty do Billund i Bolonii.


Lista nowych połączeń obejmuje:
Czeski przewoźnik obsłuży także loty ze Stuttgartu, skierowane zarówno do pasażerów biznesowych, jak i turystów.

Przewoźnik otrzymał prawa do obsługi ruchu pasażerskiego pomiędzy Genewą a Marsylią. Nie ma jednak możliwości przewozu podróżnych na lokalnej trasie w Szwecji (Växjö - Linköping).

Powyższe połączenia obsłużą ATR-y 42 z wyjątkiem rejsów do Kristiansand, na których pojawią się większe modele tego samolotu (-72).

- Rozszerzenie naszej sieci połączeń pozwoli na bardziej efektywne wykorzystanie floty, jaką dysponujemy. Dotyczy to przede wszystkim samolotów typu ATR. Równocześnie, ze względu na trudną sytuację i spadający popyt na rynku rosyjskim, zdecydowaliśmy się przenieść z niego dostępne możliwości operacyjne na bardziej obiecujące sezonowe trasy do Europy Zachodniej - mówi Jozef Sinčák, prezes zarządu CSA Czech Airlines.

Linie ogłosiły ostatnio szereg połączeń o charakterze sezonowym (m. in. do Porto, Aten, Bilbao czy Stavanger) w oparciu o flotę airbusów A319. Trasy do stolicy Grecji oraz do najważniejszego centrum norweskiego przemysłu naftowego mogą zostać przekształcone w całoroczne jeśli sprzedaż na nich będzie satysfakcjonująca i rokująca na dobre wyniki także w sezonie zimowym.


Jednocześnie linie przełożyły na bliżej nieokreślony termin otwarcie nowych połączeń do Rosji (do Kazania i Kaliningradu), zapowiadanych pierwotne na sezon letni 2015. W tym roku nie zostaną także wznowione rejsy do Ufy i Permu. Do rozkładu wrócą one najprawdopodobniej w przyszłym roku.

Ofertę lotów do wakacyjnych miejsc wypoczynku uzupełni z kolei code-share z Travel Service. Dzięki temu pasażerowie CSA Czech Airlines będą mieli możliwość zakupu biletów przez stronę internetową tej linii do takich miejsc jak: Wyspy Kanaryjskie (Fuertaventura i Lanzarote), Faro i Madera (Funchal), Podgorica, Tirana, Varna, wyspy greckie Preweza i Samos oraz Londynu-Gatwick.

Dodatkowo, wraz z ogłoszeniem nowych połączeń przewoźnik poinformował o wprowadzeniu nowego systemu taryfowego. Od 25 lutego br. pojawią się trzy przedziały cenowe, w ramach których dostępne będą zróżnicowane usługi. Najbardziej podstawowym będzie bilet w klasie Standard, następnie bardziej złożona opcja - Flex i najwyższa - Business.

Główne różnice między taryfami będą dotyczyć będą ilości punktów za przeloty w programie lojalnościowym (OK Plus Frequent Flyer Programme) oraz przewozu bagażu podręcznego i rejestrowanego. W opcji Standard na większości tras będzie można zabrać do 8 kg bagażu na pokład, a nadać 15 kg. Wyjątkiem będą trasy o największej konkurencji ze strony innych przewoźników (Barcelona, Bruksela, Bukareszt-Otopeni, Frankfurt, Madryt, Paryż-CDG oraz Warszawa) i jedyna trasa dalekodystansowa, jaką oferuje CSA - do Seulu. W przypadku tych tras obowiązywały będą zasady z taryfy Flex, a więc do 12 kg bagażu podręcznego i 23 kg przewożonego w luku.

Pasażerowie klasy Business będą nadal mogli przewozić po dwie sztuki bagażu na pokładzie (obie po 12 kg) i dwie w luku (obie po 32 kg).

Ponadto przewoźnik znosi tzw. minimum pobytu. Jest to udogodnienie, które będzie komplementarne do wprowadzonej rok temu taryfy biletowej, umożliwiającej podróż tylko w jedną stronę na preferencyjnych warunkach.

fot. Dominik Sipinski

Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
luciusvorenus 2015-02-17 15:11   
luciusvorenus - Profil luciusvorenus
gość_b70f6; zapewne gosc_d5d9f chodziło o to, ze kiedyś CSA latał późnym wieczorem do WAW i wracał do PRG rano.... jakieś 1 - 2 lata temu zrezygnowali z tego... a co do sezonu letniego to LOT na trasie WAW-PRG będzie mieć 5 lotów dziennie (w tym z nocowaniem w PRG), a CSA tylko dwa loty dziennie, z tego co widzie na stronie CSA.
luciusvorenus 2015-02-17 15:10   
luciusvorenus - Profil luciusvorenus
gość_b70f6; zapewne gosc_d5d9f chodziło o to, ze kiedyś CSA latał późnym wieczorem do WAW i wracał do PRG rano.... jakieś 1 - 2 lata temu zrezygnowali z tego... a co do sezonu letniego to LOT na trasie WAW-PRG będzie mieć 5 lotów dziennie (w tym z nocowaniem w PRG), a CSA tylko dwa loty dziennie, z tego co widzie na stronie CSA.
gość_b70f6 2015-02-17 10:08   
gość_b70f6 - Profil gość_b70f6
gosc_d5d9f: co to znaczy, że LOT wykopał CSA z PRGWAW? Sprawdziłem sezon letni i latają 3x dziennie.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama