airberlin dodaje taryfę bez bagażu

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
03 marca 2015 14:55
2 komentarze
airberlin ogłosił dziś (3.3) zmianę swojej struktury taryfowej. W ofercie linii pojawią się bilety bez bagażu rejestrowanego w cenie pod nazwą JustFly. Bilety będą w sprzedaży od jutra, a ceny rozpoczną się od 44 euro za lot w jedną stronę.
Reklama

Niemiecki przewoźnik na konferencji w Berlinie przed targami turystycznymi ITB, na której obecny był reporter Pasazer.com, zapowiedział dużą ofensywę produktową oraz powrót do zyskowności już w 2016 r. Po raz pierwszy swoją wizję rozwoju linii przedstawił jej nowy dyrektor wykonawczy, Stefan Pichler.

Od maja pasażerowie niemieckiej linii lotniczej będą mieli do wyboru cztery taryfy: JustFly, FlyDeal, FlyClassic i FlyFlex+.


Na razie przewoźnik zamierza zaoferować 1 milion promocyjnych biletów w taryfie JustFly. Ich cena będzie rozpoczynała się od 44 euro w przypadku połączeń krajowych w Niemczech. Na innych trasach, w zależności od ich długości, przewoźnik planuje proporcjonalnie droższe taryfy.

Promocyjne bilety będzie można zakupić jedynie bezpośrednio poprzez stronę internetową airberlin. Przelot musi się odbyć w dniach 5 maja br. do 26 lutego 2016 r.

Niemiecki przewoźnik oferował już w przeszłości taryfy bez bagażu rejestrowanego.

- JustFly to kontynuacja tego, co robiliśmy już wcześniej. Teraz jednak oferta ta jest lepiej dopasowana do całej struktury taryf, a do tego udostępnimy w niej bardzo wiele biletów - zapowiedział podczas konferencji prasowej Stefan Pichler, dyrektor wykonawczy airberlin.

Po wyczerpaniu puli promocyjnych biletów, w pełni nowe taryfy trafią do sprzedaży 5 maja br.

W ramach taryfy JustFly pasażerowie nadal otrzymają na pokładzie drobny poczęstunek oraz napój. Odprawa na lotnisku oraz bagaż podręczny pozostaną darmowe. Za dopłatą pasażerowie będą mogli nadać bagaż rejestrowany oraz zarezerwować miejsce.


Taryfa FlyDeal obejmuje dodatkowo darmowy bagaż rejestrowany o wadze do 23 kg. W ramach FlyClassic pasażerom przysługiwać będzie darmowa rezerwacja miejsca oraz odprawa na lot poranny już wieczorem poprzedniego dnia. Za opłatą możliwa będzie zmiana rezerwacji.

FlyFlex+ to najszersza oferta, która obejmuje m.in. dwie sztuki darmowego bagażu rejestrowanego o wadze do 23 kg każda, darmowe zmiany rezerwacji i jej odwołanie, a także możliwość skorzystania z priorytetowej odprawy, kontroli bezpieczeństwa oraz saloniku biznesowego.

fot. Dominik Sipinski, airberlin
Reklama

Ostatnie komentarze

gość_1b6a8 2015-03-04 16:52   
gość_1b6a8 - Profil gość_1b6a8
Niech popracują nad przesiadkami. Z Warszawy do Berlina są 3 loty dziennie, a i tak na większość połączeń dalszych nie można kupić biletów online. Poza tym ceny z kosmosu, no może poza połączeniami bezpośrednimi do Berlina.
gość_5c227 2015-03-04 02:01   
gość_5c227 - Profil gość_5c227
Nie bardzo rozumiem na czym ma polegać nowość, bo ta taryfa istnieje w airberlin od dawna, natomiast nie jest dostępna na wszystkich trasach. Chyba, ze chodzi o jej wprowadzenie na lotach do Polski, ale tak czy owak nie mozna nazwać nowością czegoś co istnieje od kilku lat.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama