×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Stefan Pichler nowym prezesem airberlin


airberlin ogłosił wczoraj (3.11), że Stefan Pichler obejmie stanowisko prezesa zarządu grupy airberlin (AB). Zastąpi on na tym stanowisku obecnego prezesa, Wolfganga Prock-Schauera.Jako prezes spółki airberlin PLC, Stefan Pichler, będzie odpowiedzialny za wszystkie firmy i marki grupy airberlin. Władze w firmie przejmie 1 lutego 2015 od Wolfganga Prock-Schauera, który złożył rezygnację na własną prośbę, ale pozostanie w firmie i powróci na swoje dawne stanowisko - szefa strategii i planowania grupy AB.

Pichler przejmie prowadzoną restrukturyzację linii, której celem jest utworzenie trwałej rentowności airberlin w dłuższej perspektywie czasowej. Według ostatnich informacji przewoźnik ma zakończyć kompleksowy program restrukturyzacyjny w pierwszym kwartale 2016 r. Na razie wiadomo, że linia zwiększy cięcia kosztów do prawie 420 mln euro.

25-letni weteran z branży transportu lotniczego, ma bogate doświadczenie w tworzeniu opłacalnej siatki połączeń, jak i prowadzeniu tanich i czarterowych linii lotniczych.

- Jestem podekscytowany i czekam na moment, w którym oficjalnie dołączę do zespołu airberlin. To świetna okazja, aby wzmocnić entuzjazm naszych 31 mln pasażerów oraz ponownie zbudować silny zespół pracowników. Dobra motywacja i ciężka praca każdego z nas pomoże nam jako zespołowi wyprowadzić naszą firmę na prostą i odnieść sukces. Jestem w pełni przekonany, że osiągniemy ten sukces już niebawem - powiedział Stefan Pichler, nowy prezes airberlin.


Nowy prezes airberlin był do tej pory szefem linii Air Pacific, w której z sukcesem przeprowadził restrukturyzację oraz rebranding w Fiji Airways. W tym roku przewoźnik z wysp Fidżi osiągnął rekordowe wyniki i jest na dobrej drodze, aby po raz pierwszy od 20 lat zakończyć rok na dużym plusie. Pichler opracował nową strategię przewoźnika, a także wymienił całą flotę dalekodystansową. Stare Boeingi B767-300ER zostały zastąpione nowymi Airbusami A330-200. Stworzył także regionalną linię Fiji Link, która lata na krótkich trasach regionalnych ATR-ami 42 i 72. Stefan Pichler pozostaje nadal prezesem Izby Turystyki Fidżi, która wypracowuje 38 proc. PKB tego kraju.

Przed podjęciem pracy w Fiji Airways, był prezesem linii Jazeera Airways, którą doprowadził do rentowności i zysków rzędu 25,6 proc. w 2011 r. oraz 30,2 proc. w 2012 r. Pracował również jako dyrektor handlowy i wiceprezes Virgin Blue Airlines, która w 2006 i 2007 r. była jedną z najbardziej dochodowych linii lotniczych na świecie. Pichler rozpoczął także projekt linii V Australia (obecnie Virgin Australia), w której do końca 2009 r. pełnił funkcję przewodniczącego rady nadzorczej.

Przed 2008 r. Pichler był również prezesem i dyrektorem wykonawczym spółki Thomas Cook AG, a na początku swojej kariery lotniczej zajmował stanowiska kierownicze w Lufthansie gdzie był m.in. dyrektorem ds. handlowych oraz członkiem zarządu odpowiedzialnym za sprzedaż i marketing na całym świecie.

Fot. Jazeera Airwaysgość_7c147 - Profil
gość_7c147
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie