PolskiBus zatrzyma się w Lesznie

Mirosław Pachowicz - Profil Mirosław Pachowicz
27 lutego 2015 16:22
PolskiBus ogłosił dodanie nowego miasta do swojej siatki połączeń. Od 2 marca br. autokary tego przewoźnika na trasie linii P13 zatrzymają się także w Lesznie. Ponadto od dzisiaj (27.2) pasażerowie będą mieli możliwość bezpośredniej podróży z Gdańska do Berlina.
Reklama

W związku z włączeniem do sieci Leszna, jego mieszkańcy będą mogli podróżować 6 razy dziennie do 5 miast: Gdańska, Bydgoszczy, Poznania, Wrocławia i Pragi. Autobusy będą zatrzymywały się na Dworcu PKS przy ul. Towarowej 1 w Lesznie.

W związku z dodaniem nowego przystanku, zmianie ulega charakter linii P13. Z ekspresowej stanie się pospieszną, dzięki czemu obowiązywały na niej będą ustawowe zniżki. Bilety są już dostępne w sprzedaży na stronie przewoźnika.

- Od samego początku nieustannie dążymy do udoskonalania i regularnego poszerzania naszej oferty. Momenty, kiedy włączamy kolejne miasto do siatki połączeń PolskiBus.com są dla nas ważne i przyjemne. Regularnie otrzymywaliśmy bardzo dużą liczbę sygnałów od mieszkańców Leszna, w związku z czym postanowiliśmy wyjść naprzeciw ich oczekiwaniom, dodając obsługę tego miasta w ramach istniejącej linii P13 - mówi Piotr Pogonowski, dyrektor marketingu i komunikacji PolskiBus.com.

W związku z powyższą zmianą, drobne korekty pojawią się także w Bydgoszczy. Przede wszystkim zmieni się miejsce zatrzymania w tym mieście. Autobusy obsługujące zarówno linię P13 jak i P2 skorzystają ze stanowiska 12 na Dworcu PKS. Dodatkowo przyspieszone o pół godziny będą odjazdy do Warszawy (linia P2): zamiast o 7:30 kurs będzie rozpoczynał się o 7.00. Z analogiczną zmianą muszą liczyć się także pasażerowie dosiadający się w Toruniu.

Kolejną nowością jest wprowadzone dzisiaj (27.2) bezpośrednie połączenie z Gdańska do Berlina. Będzie ono oferowane raz dzienne (wyjazd z Gdańska o 7:30, przyjazd do Berlina o 17:30; w drogę powrotną autobus wyruszy o 19:30, by następnego dnia o 5:15 zameldować się na Pomorzu). Obsługa trasy przebiega przez Poznań w ramach połączenia linii P13 i P3. Pasażerowie nie będą musieli się jednak przesiadać. Podróż będzie odbywała się na jednym potwierdzeniu rezerwacji, ale wydawane będą dwa bilety.

Zmiany czekają także połączenia z i do Rzeszowa. Od 2 marca PolskiBus przenosi wszystkie swoje odjazdy i przyjazdy na Dworzec Lokalny zlokalizowany przy ul. Kasprowicza.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama