×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Qatar Cargo: Nowa trasa dla lekarstw


Qatar Airways Cargo uruchomiły nową trasę skierowaną przede wszystkim dla przemysłu farmaceutycznego. Trasy lotu "Pharma Express" to Bruksela-Bazylea-Doha, a obsłużą ją airbusy A330F (w wersji cargo).


Połączenie na trasie Bruksela-Bazylea-Doha będzie obsługiwane dwa razy w tygodniu. Do Brukseli Qatar Airways Cargo już oferował loty, ale Bazylea to nowy kierunek w siatce tego przewoźnika. 

Rok temu Qatar Airways utworzyły spółkę zależną QR Pharma, której zadaniem jest zapewnienie bezpiecznego transportu farmaceutyków w stałej temperaturze.

//www.pasazer.com/img/images/normal/qatar,cargo,a330,media.jpg
- Przemysł farmaceutyczny notuje szybki wzrost co roku, a wraz z rosnącym popytem rośnie zapotrzebowanie na transport wyrobów farmaceutycznych i medycznych z zapewnieniem jak najbardziej stabilnej temperatury - podkreślił Ulrich Ogiermann, szef działu cargo Qatar Airways. 

Bruksela i Bazylea to dwa ważne ośrodki dla przemysłu farmaceutycznego i biotechnologicznego. W Brukseli i jej bezpośrednim otoczeniu swoje siedziby ma niemal 150 firm z tego sektora. W Bazylei mocno rozwinięty jest także przemysł chemiczny.

Fot. Qatar Cargogość_c0d30 - Profil
gość_c0d30
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie