Qatar Cargo: Nowa trasa dla lekarstw

21 stycznia 2015 07:43
Qatar Airways Cargo uruchomiły nową trasę skierowaną przede wszystkim dla przemysłu farmaceutycznego. Trasy lotu "Pharma Express" to Bruksela-Bazylea-Doha, a obsłużą ją airbusy A330F (w wersji cargo).
Reklama
Połączenie na trasie Bruksela-Bazylea-Doha będzie obsługiwane dwa razy w tygodniu. Do Brukseli Qatar Airways Cargo już oferował loty, ale Bazylea to nowy kierunek w siatce tego przewoźnika.

Rok temu Qatar Airways utworzyły spółkę zależną QR Pharma, której zadaniem jest zapewnienie bezpiecznego transportu farmaceutyków w stałej temperaturze.

//www.pasazer.com/img/images/normal/qatar,cargo,a330,media.jpg
- Przemysł farmaceutyczny notuje szybki wzrost co roku, a wraz z rosnącym popytem rośnie zapotrzebowanie na transport wyrobów farmaceutycznych i medycznych z zapewnieniem jak najbardziej stabilnej temperatury - podkreślił Ulrich Ogiermann, szef działu cargo Qatar Airways.

Bruksela i Bazylea to dwa ważne ośrodki dla przemysłu farmaceutycznego i biotechnologicznego. W Brukseli i jej bezpośrednim otoczeniu swoje siedziby ma niemal 150 firm z tego sektora. W Bazylei mocno rozwinięty jest także przemysł chemiczny.

Fot. Qatar Cargo

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy