×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Airbus oficjalnie zaoferował A321neo dalekiego zasięgu


Rada nadzorcza Airbusa zdecydowała, że projekt A321neo dalekiego zasięgu (Long Range/LR)  stanie się rzeczywistością. Decyzję ogłosił w Tuluzie, John Leahy, wiceprezes Airbusa. Pierwszym klientem (launch customer) została firma Air Lease Corporation (ALC).

Po otrzymaniu pierwszego zamówienia od ALC firma Airbus oficjalnie zaprezentowała model A321neo z maksymalną masą startową (MTOW) wynoszącą 97 ton i maksymalnym zasięgu większym o około 100 mil (morskich) od Boeinga 757-200W. ALC podpisała list intencyjny na dodatkowych 30 egzemplarzy A321neo, zwiększając liczbę samolotów zamówionych na targach w Farnborough w 2014 r. z 60 do 90.

Wersja A321neo z maksymalną masą startową wynoszącą 97 ton będzie miała największy zasięg (7408 km) ze wszystkich samolotów wąskokadłubowych dostępnych na rynku zarówno dziś, jak i w najbliższej przyszłości, dzięki czemu będzie idealnie dostosowana do obsługi tras transatlantyckich i pozwoli liniom lotniczym wejść na nowe rynki długodystansowe, które były wcześniej niedostępne dla operatorów korzystających z samolotów wąskokadłubowych. A321neoLR będzie wyposażony w trzy dodatkowe zbiorniki paliwa.

//www.pasazer.com/img/images/normal/airbus,a321neo,alc,media.jpg
Kiran Rao, wiceprezes ds. sprzedaży i marketingu Airbusa, podał więcej szczegółów dotyczących A321neo w wersji long range. Maksymalny zasięg tego wariantu to 4000 mil morskich (7408 km), pojemność pokładu od 164 do 206 pasażerów (w tym możliwość instalacji 20-tu siedzeń rozkładanych do pełnej pozycji płaskiej z przodu maszyny) dzięki nowej kabinie Airbus Cabin-Flex (ACF), zapewniającej pasażerom najwyższy poziom komfortu, a liniom lotniczym – wysoką elastyczność i optymalizację kosztów.

Warto dodać, że przewoźnicy nie będą mieli możliwości wydłużenia zasięgu standardowego modelu A321neo do wersji LR, ponieważ musi to być wykonane podczas montażu końcowego.

Wejście do służby planowane jest na przełom 2018 i 2019 r., a koszty operacyjne w porównaniu do B757 powinny być niższe o 25 proc. (na trasach tej samej długości). Jednak obecnie nie można tego dokładnie zweryfikować, ponieważ producent  dopiero wkrótce poda szczegółową specyfikację nowego wariantu A321neo.

Fot. Airbus Mediagość_70cbf - Profil
gość_70cbf
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie