Nie będzie B737 MAX o dłuższym zasięgu

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
24 listopada 2014 08:14
Boeing nie zamierza rozwijać wersji samolotu 737 MAX 9 o zwiększonym zasięgu. Jak donosi agencja Reuters, amerykański producent nie zdecyduje się tym samym na naśladowanie Airbusa, który zaoferuje A321 o większym zasięgu.
Reklama

Jak informuje Reuters, powołując się na Randy'ego Tinsetha, wiceprezes Boeinga ds. marketingu, amerykański producent uważa, że obecne osiągi modelu 737 MAX 9 są optymalne.

Inaczej uważa Airbus, największy konkurent Boeinga, który niedawno zapowiedział wypuszczenie na rynku modelu A321neo o zwiększonym zasięgu. Ma on umożliwić przewoźnikom zastąpienie starych boeingów 757. Europejski producent widzi coraz większe zapotrzebowanie na większe samoloty z rodziny A320, a niedawno zapowiedział nawet, że nowo budowana hala montażu końcowego w Mobile w Alabamie rozpoczenie pracę właśnie od montazu A321.

Reuters przypomina, że zgodnie z prognozą Boeinga w ciągu 20 najbliższych lat niemal 70 proc. nowych zamówień samolotów będzie dotyczyło segmentu wąskokadłubowego. Wartość tych maszyn ma sięgnąć 2,5 bln dolarów amerykańskich.

Tinseth, cytowany przez Reutersa, dodał, że technicznie instalacja dodatkowych zbiorników paliwa w modelu B737 MAX 9 nie jest problemem. Podkreślił jednak, że w ocenie amerykańskiego producenta zwrot z takiej inwestycji byłby bardzo mały.


Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama