×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Fabryka Airbusa w Alabamie zacznie od A321


Model airbus A321 będzie pierwszym produkowanym w nowym zakładzie montażu końcowego producenta w Mobile w Alabamie (Stany Zjednoczone). To efekt zwiększonego popytu na ten model.



Jak informuje agencja Reuters, pierwotnie w Mobile miały być montowane samoloty airbus A320, jednak z uwagi na duże zapotrzebowanie na większe A321 Airbus zdecydował się zmienić te plany. Do września br. Airbus zdobył 311 zamówień na model A321, z czego ponad połowa to wariant A321neo. 

W kwietniu 2016 r. z linii montażu końcowego (FAL) w Mobile zjedzie pierwszy A321ceo (z klasycznym silnikiem), a potem rozpocznie się montaż A321neo (z nowymi jednostkami napędowymi). 

Airbus potwierdził, że zbuduje drugi pozaeuropejski zakład montażu końcowego właśnie w Alabamie w lipcu 2012 r., a jego budowa ruszyła w kwietniu 2013 r. Europejski producent ma też FAL dla modelu A320 w Tianjin w Chinach. W Europie samoloty montowane są w Tuluzie i Hamburgu (tylko rodzina A320). 




gość_0b31a - Profil
gość_0b31a
  

Pasazer.com na Facebooku



Spodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie