Linia HOP! przejmie połączenia krajowe Air France

Piotr Bożyk - Profil Piotr Bożyk
24 listopada 2014 10:42
1 komentarz
Regionalna linia HOP! przejmie od sezonu letniego 2015 prawie wszystkie połączenia krajowe Air France - informują francuskie media.
Reklama

Zarząd Air France po raz kolejny zadecydował o zmianie formuły działania całej linii.

Od początku sezonu letniego 2015 linia HOP! przejmie wszystkie trasy krajowe. Wyjątkiem będą połączenia na paryskie lotnisko Charlesa de Gaulle'a (CDG), które nadal będą wykonywane przez Air France. Według wstępnym danych linia HOP! będzie wykonywać dziennie ponad 800 rejsów w porównaniu do obecnych 510 lotów każdego dnia.

//www.pasazer.com/img/images/normal/hop!,embraer170,fra(pbozyk).jpg
W tej chwili niewiele wiadomo na temat strategii działania oraz marki, pod jaką działać będzie nowa spółka. W mediach pojawiły się doniesienia, że ma to być typowy przewoźnik niskokosztowy, który będzie konkurował z easyJet i Ryanair. Jednak na razie nie ujawniono jeszcze ani modelu biznesowego, ani nawet struktury nowej linii. Wszystko to nastąpi dopiero w pierwszym kwartale przyszłego roku. Wtedy poznamy strukturę, taryfy oraz nowy rozkład lotów.

//www.pasazer.com/img/images/normal/airfrance,a319,waw(pbozyk).jpg
Warto dodać, że reorganizacja przewoźnika była głównym powodem, zakończonego pod koniec września, strajku związków zawodowych pilotów. Zarząd Air France chciał, aby przewoźnik pozostał obecny tylko na paryskim lotnisku Charles'a de Gaulle'a, a z innych portów rejsy miały przejąć linie zależne - HOP! oraz Transavia. Pisaliśmy o tym w naszym artykule "Air France z Paryża. Transavia i HOP! z innych miast".

Związki zawodowe pilotów Air France sprzeciwiły się takim planom przewoźnika i były zaskoczone, że zarząd linii przygotował takie zmiany bez ich wiedzy i konsultacji. Dlatego po 12 dniach strajku pilotów linia Air France poszła na ustępstwa wobec związkowców. Przewoźnik ostatecznie wycofał się z planów rozwoju niskokosztowego oddziału Transavia Europe. Przez akcję protestacyjną francuska linia straciła aż 500 mln euro (ponad 2,1 mld zł).

Fot. Piotr Bożyk
Reklama

Ostatnie komentarze

mietek 2014-11-27 15:58   
mietek - Profil mietek
Jak nie Transavia Europe to HOP! France:) Ciekawie próbują oszukać związkowców:)
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama