HOP!: Tania linia grupy Air France

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
29 stycznia 2013 16:56
15 komentarzy
Reklama

HOP! - tak będzie nazywać się nowy, niskokosztowy przewoźnik w grupie Air France, stworzony w oparciu o należące do francuskich linii spółki regionalne. Loty HOP! rozpoczną się od 31 marca, a ceny na ponad 100 trasach linii mają zaczynać się od 55 euro w jedną stronę (z podatkami i opłatami, ale bez opłaty za rezerwację).

Bilety można już rezerwować na stronie internetowej przewoźnika.

Dotychczas wiele lotów krajowych i europejskich wykonywały dla Air France trzy należące do francuskiej spółki linie: Brit Air, Regional i Airlinair. Od 31 marca te marki znikną z nieba i zostaną zastąpione przez HOP!HOP! będzie obsługiwał łącznie 104 własne trasy oraz dodatkowo 32 w ramach porozumienia z Air France. Oznacza to 530 rejsów dziennie. Flota przewoźnika będzie składać się z 98 samolotów. Trasy europejskie będą obsługiwane głównie z Paryża i Lyonu.

Rejsy z Paryża do Warszawy będą bez zmian obsługiwane przez Air France. HOP! będzie za to latał m.in. do Wiednia, Pragi oraz Budapesztu.HOP! będzie oferował trzy podstawowe rodzaje taryf: Basic, Basic Plus i Maxi Flex.

Bilety w taryfie Basic będą kosztować od 55 euro w jedną stronę (bez opłaty za rezerwację). Pasażerowie będą mogli zabrać na pokład jedną sztukę bagażu podręcznego o wadze do 12 kg. W cenę wliczona jest przekąska w samolocie. Za bagaż rejestrowany trzeba będzie dodatkowo dopłacić: 15 euro za pierwszą sztukę (30 euro na lotnisku) i 44 euro za drugą (55 euro na lotnisku). Za 250 mil w programie lojalnościowym Flying Blue trzeba będzie dopłacić dodatkowo 5 euro. Wszystkie opłaty są podane za jeden odcinek lotu.Pasażerowie z biletem w taryfie Basic Plus będą mogli bezpłatnie nadać pierwszą sztukę bagażu rejestrowanego. Za rejsy krajowe otrzymają 400 mil, a za europejskie - 700 mil.

Taryfa Maxi Flex jest skierowana przede wszystkim do pasażerów biznesowych. Bilety będą najdroższe, ale za to podróżujący będą mieli największą elastyczność. W tej taryfie bez dodatkowych opłat będzie można zmieniać rezerwację i ją kasować. Pasażerowie będą mogli bezpłatnie zabrać dwie sztuki bagażu podręcznego oraz dwie sztuki bagażu rejestrowanego, otrzymają także podwójną liczbę mil.

Przewoźnik zapowiada, że poza podstawowymi taryfami będzie oferował również atrakcyjne promocje. W trakcie lotu każdy z pasażerów będzie miał dostęp do elektronicznej wersji ok. 300 czasopism, jednak tylko dla osób z biletami Maxi Flex będzie to usługa darmowa. Osoby korzystające do tej pory z taryf Youth, Senior i Family będą mogły kupować bilety w taryfie Basic na nieco zmienionych warunkach.

Flota HOP! będzie oparta o samoloty używane obecnie przez Airlinair, Brit Air i Regional. W jej skład będą wchodzić maszyny ATR 42 i 72, Bombardier CRJ-100, -700 i -1000 oraz Embraery EMB-145, -170 i -190.

Dominik Sipiński
fot. HOP!
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gosc_900ad 2013-01-31 09:02   
gosc_900ad - Profil gosc_900ad
to jest pomysł w stylu fakturowania OLT Express Sp. z o.o. i przewoznicy z AOC
2013-01-30 14:22   
 - Profil
nietypowa flota jak na LCC, oby im się udało. wie ktoś dlaczego Ryanair nie ma żadnej bazy we Francji? chociaż z Paryża lata do prawie całej europy i ma też połączenia wewnątrz Francji ?
gosc_21c04 2013-01-29 22:57   
gosc_21c04 - Profil gosc_21c04
yach: Lyon byl kiedys regionalnym wezlem AF, gdzie 95% rejsow obslugiwane bylo przez ich trojke 'dzieci'. Teraz zostaja one przebrandowane na hop. Siatka pozostaje bez zmian. Bardziej chodzi o marketing niz wielkie zmiany. Chodzi by pokazac, ze AF cos robi w odpowiedzi na to co robia we Fracji LCC. Wczesniej probowali latac z francuskich regionow 319 i 320 po 2-3x tygodniowo, ale to nie wyszlo, wiec podejmuja inna probe. Ot czym jest hop!. Ciekawe kto podskoczy do gory z radosci?
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama