Air France poleci z Paryża do Phoenix

25 stycznia 2024 09:10
Narodowy francuski przewoźnik uruchomi bezpośrednie połączenie lotnicze z Paryża do Phoenix. Inauguracja zaplanowana jest na 23 maja 2024 roku.
Reklama

Air France będzie obsługiwał loty pomiędzy stolicami Francji oraz stanu Arizona trzy razy w tygodniu – we wtorki, czwartki oraz soboty. Francuski przewoźnik będzie obsługiwał trasę Paryż – Phoenix samolotami typu Boeing 787-9 Dreamliner według poniższego rozkładu:

  • Paryż - Phoenix
  • AF68 Paryż-CDG 10:10 – 12:10 Phoenix (-2-4-6-)
  • A069 Phoenix 14:10 – 9:15 Paryż-CDG (-2-4-6-)

Nie jest to jedyne nowe połączenie francuskiej linii do Stanów Zjednoczonych. Dziesięć dni wcześniej Air France zainauguruje sezonowe loty do Minneapolis. Pierwotnie loty do największego miasta stanu Minnesota miały się rozpocząć 29 kwietnia. Ponadto wraz z rozpoczęciem obecnego sezonu zimowego francuski przewoźnik zastąpił amerykańską Deltę na trasie z Paryża do Raleigh.Phoenix jest stolicą i największym miastem stanu Arizona. Na tę chwilę jest również piątym największym pod względem ludności miastem w Stanach Zjednoczonych. Oferta lotów z Europy do Phoenix jest jednak dość uboga. Na tę chwilę jedynym całorocznym połączeniem do stolicy Arizony jest trasa z Londynu-Heathrow, którą obsługują raz dziennie British Airways oraz American Airlines. Air France będzie drugim europejskim przewoźnikiem realizującym regularne całoroczne rejsy do tego amerykańskiego miasta. Ponadto w sezonie letnim trzy razy w tygodniu lata również niemiecki Condor, który łączy Phoenix z Frankfurtem.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy