Austrian: Niemal 10 mln pasażerów do października

Mirosław Pachowicz - Profil Mirosław Pachowicz
17 listopada 2014 07:32
Austrian Airlines opublikowały statystyki przewozów pasażerskich w okresie od stycznia do października br. W minionym miesiącu linia odnotowała spadki na najważniejszych wskaźnikach, ale w ujęciu rok do roku wyniki sytuują się na podobnych poziomach.
Reklama

Przez dziesięć miesięcy 2014 r. narodowy austriacki przewoźnik przewiózł 9,7 mln pasażerów.

Od stycznia do października br. ruch całkowity mierzony współczynnikiem RSK wzrósł 5,4 proc., a wypełnienie samolotów wyniosło 79,7 proc. (+0,7 pkt. proc.). Pozytywne wyniki globalne za wspomniany okres czasu zbudowały przede wszystkim osiągi na rejsach dalekiego zasięgu. To na nich odnotowano bowiem wzrost o 8,6 proc. (do 1,5 mln osób). Stało się to możliwe dzięki rozwojowi siatki transatlantyckiej i wprowadzenie do jej obsługi kolejnego boeinga 777.

W konsekwencji oferowanie liczby miejsc na tych trasach zwiększyło się o 4,5 pkt. proc. Wypełnienie samolotów operujących na rejsach międzykontynentalnych wyniosło 81,9 proc. (o 1,4 pkt. proc. więcej rdr).


Nieco gorzej wypadły w tym okresie trasy europejskie i średniego zasięgu. Tutaj odnotowano spadek do poziomu ok. 8,2 mln podróżnych (-1,4 proc.). Niższy był także współczynnik wykorzystania miejsc, który wyniósł 77,2 proc. (-0,3 pkt. proc.).

- Regionalne kryzysy na Bliskim Wschodzie i na Ukrainie oraz nałożone na Rosję sankcje gospodarcze tłumią popyt na części tras w tamte regiony. Jednak wzrost na trasach dalekodystansowych może to zrekompensować. W konsekwencji liczba obsłużonych przez linię pasażerów powinien pozostać na takim samym poziomie w stosunku rocznym - tłumaczy Jaan Albrecht, Prezes Zarządu Austrian Airlines.

Odwzorowaniem większości trendów z dziesięciu miesięcy są rezultaty przewozowe w październiku. W tym miesiącu (rdr) linia zanotowała wprawdzie spadek o 4,6 proc. całkowitej liczy obsłużonych podróżnych do poziomu 993 tys. Wzrosło jednak oferowanie (3,4 proc.) oraz ruch (RPK) o 1,9 proc. Poziom wypełnienia miejsc spadł do 78,2 proc.(-1,8 pkt. proc.).

fot. Piotr Bożyk
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama