w kasach zostanie uruchomiona między godz. 3:00 a 5:00. W internecie i biletomatach transakcje będą możliwe od godz. 5:00." />

Rusza przedsprzedaż biletów na Pendolino

Tomasz Wyszyński - Profil Tomasz Wyszyński
15 listopada 2014 23:29
16 listopada rusza przedsprzedaż biletów kursy pociągów Pendolino, która w kasach zostanie uruchomiona między godz. 3:00 a 5:00. W internecie i biletomatach transakcje będą możliwe od godz. 5:00.
Reklama

Od 16 listopada w kasach, biletomatach, za pomocą aplikacji mobilnej oraz w internecie pasażerowie będą mogli kupować bilety na pociągi PKP Intercity kursujące według nowego rozkładu jazdy, który wejdzie w życie w połowie grudnia. Na tych, którzy zaplanują podróż z wyprzedzeniem czekają bilety od 49 zł na przejazdy pociągami Express InterCity Premium (Pendolino) oraz rabaty sięgające 30% na wszystkie połączenia. Dodatkowo od połowy grudnia skrócą się czasy podróży pomiędzy największymi miastami.


Ceny biletów na Pendolino będą zaczynać się od 49zł, a po wyczerpaniu puli najtańszych biletów będzie można skorzystać ze zniżek w przedsprzedaży. Najpierw udostępnione zostaną bilety z 30% rabatem, a następnie z 20% i 10% zniżką. Po wyprzedaniu biletów w niższych cenach zaczną obowiązywać stawki bazowe. Pule biletów z rabatami (30%, 20%, 10%) będą limitowane. Zgodnie z zasadą „wcześniej - taniej” bilety w atrakcyjnych cenach zakupią osoby planujące podróż z wyprzedzeniem. Obowiązywać będą także ulgi ustawowe.

W ofercie pojawią się dwie nowe kategorie pociągów: EIP oraz IC. Między Warszawą a Krakowem, Katowicami, Trójmiastem i Wrocławiem rozpoczną kursowanie pociągi Pendolino, które będą widoczne w rozkładzie jazdy jako EIP, czyli Express InterCity Premium.

- Obecnie w Polsce znajduje się 17 składów Pendolino, z których do dziś 11 przeszło testy. W związku z tym w grudniu wykorzystamy maksymalnie 15 pojazdów, z czego 9 do jazd z pasażerami. Reszta stanowić będzie rezerwę. Bezpieczeństwo naszych klientów jest priorytetem, więc wdrożenie nowych pociągów musi odbyć się odpowiedzialnie. Ze względu na opóźnienie w dostarczeniu składów przez producenta, czas potrzebny na testy uległ skróceniu - mówi Zuzanna Szopowska, rzecznik PKP Intercity.

Podróż EIC Premium będzie mogła odbyć się wyłącznie na podstawie biletu kupionego przed wejściem do pociągu.

Na trasie Przemyśl – Kraków – Wrocław – Poznań – Szczecin – Przemyśl oraz Wrocław – Poznań – Trójmiasto – Wrocław pojawią się pociągi kategorii InterCity (IC). W jej skład wejdą połączenia realizowane nowym i zmodernizowanym taborem, którego odnowa lub zakup zostały sfinansowane ze środków unijnych.


Porównanie czasów przejazdów EIC Premium z innymi środkami transportu (grudzień 2014 r.)


Pociągi wchodzące w skład kategorii: Express InterCity, Twoje Linie Kolejowe (TLK) oraz InterCity (IC) będą objęte taryfą relacyjną, co oznacza, że cena biletu nie będzie zależeć od odległości, a od terminu zakupu czy konkurencji na danej trasie. We wszystkich będą obowiązywać atrakcyjne rabaty w przedsprzedaży oraz ulgi ustawowe.

Zmianie ulegną także czasy jazdy między największymi miastami. Podróż z Warszawy do Krakowa i Katowic zajmie około 2,5h, do Trójmiasta około 3h, a do Wrocławia 3h 40 min.

Fot. PKP Intercity/Bartłomiej Banaszak
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama