×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Rusza przedsprzedaż biletów na Pendolino


16 listopada rusza przedsprzedaż biletów kursy pociągów Pendolino, która w kasach zostanie uruchomiona między godz. 3:00 a 5:00. W internecie i biletomatach transakcje będą możliwe od godz. 5:00.Od 16 listopada w kasach, biletomatach, za pomocą aplikacji mobilnej oraz w internecie pasażerowie będą mogli kupować bilety na pociągi PKP Intercity kursujące według nowego rozkładu jazdy, który wejdzie w życie w połowie grudnia. Na tych, którzy zaplanują podróż z wyprzedzeniem czekają bilety od 49 zł na przejazdy pociągami Express InterCity Premium (Pendolino) oraz rabaty sięgające 30% na wszystkie połączenia. Dodatkowo od połowy grudnia skrócą się czasy podróży pomiędzy największymi miastami.


Ceny biletów na Pendolino będą zaczynać się od 49zł, a po wyczerpaniu puli najtańszych biletów będzie można skorzystać ze zniżek w przedsprzedaży. Najpierw udostępnione zostaną bilety z 30% rabatem, a następnie z 20% i 10% zniżką. Po wyprzedaniu biletów w niższych cenach zaczną obowiązywać stawki bazowe. Pule biletów z rabatami (30%, 20%, 10%) będą limitowane. Zgodnie z zasadą „wcześniej - taniej” bilety w atrakcyjnych cenach zakupią osoby planujące podróż z wyprzedzeniem. Obowiązywać będą także ulgi ustawowe. 

W ofercie pojawią się dwie nowe kategorie pociągów: EIP oraz IC. Między Warszawą a Krakowem, Katowicami, Trójmiastem i Wrocławiem rozpoczną kursowanie pociągi Pendolino, które będą widoczne w rozkładzie jazdy jako EIP, czyli Express InterCity Premium.  

 - Obecnie w Polsce znajduje się 17 składów Pendolino, z których do dziś 11 przeszło testy. W związku z tym w grudniu wykorzystamy maksymalnie 15 pojazdów, z czego 9 do jazd z pasażerami. Reszta stanowić będzie rezerwę. Bezpieczeństwo naszych klientów jest priorytetem, więc wdrożenie nowych pociągów musi odbyć się odpowiedzialnie. Ze względu na opóźnienie w dostarczeniu składów przez producenta, czas potrzebny na testy uległ skróceniu - mówi Zuzanna Szopowska, rzecznik PKP Intercity.

Podróż EIC Premium będzie mogła odbyć się wyłącznie na podstawie biletu kupionego przed wejściem do pociągu. 

Na trasie Przemyśl – Kraków – Wrocław – Poznań – Szczecin – Przemyśl oraz Wrocław – Poznań – Trójmiasto – Wrocław pojawią się pociągi kategorii InterCity (IC). W jej skład wejdą połączenia realizowane nowym i zmodernizowanym taborem, którego odnowa lub zakup zostały sfinansowane ze środków unijnych.


Porównanie czasów przejazdów EIC Premium z innymi środkami transportu (grudzień 2014 r.)


Pociągi wchodzące w skład kategorii: Express InterCity, Twoje Linie Kolejowe (TLK) oraz InterCity (IC) będą objęte taryfą relacyjną, co oznacza, że cena biletu nie będzie zależeć od odległości, a od terminu zakupu czy konkurencji na danej trasie. We wszystkich będą obowiązywać atrakcyjne rabaty w przedsprzedaży oraz ulgi ustawowe.

Zmianie ulegną także czasy jazdy między największymi miastami. Podróż z Warszawy do Krakowa i Katowic zajmie około 2,5h, do Trójmiasta około 3h, a do Wrocławia 3h 40 min.

Fot. PKP Intercity/Bartłomiej Banaszakgość_08231 - Profil
gość_08231
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie