Gdzie na długi weekend listopadowy?

Piotr Bożyk - Profil Piotr Bożyk
04 listopada 2014 00:14
Barcelona, Londyn oraz Rzym – biletów lotniczych do tych miast najczęściej poszukiwali użytkownicy serwisu Kayak.pl, planujący podróże w czasie zbliżającego się długiego weekendu.
Reklama

W przypadku rezerwacji noclegów w hotelach w pierwszej trójce znalazły się dwie europejskie stolice (Berlin i Amsterdam) oraz Nowy Jork.


Jak pokazały statystyki opracowane przez zespół analityków Kayak, polscy użytkownicy porównywarki byli zainteresowani przede wszystkim przelotami do miejsc, gdzie czekają na nich zdecydowanie wyższe temperatury niż te w Polsce, ale jednocześnie czas podróży jest dość krótki. W pierwszej dziesiątce najpopularniejszych miast znalazły się zatem m.in. Barcelona, Rzym, Lizbona, Madryt czy Stambuł. Ceny biletu lotniczego w dwie strony nie przekroczyły 1000 zł. Najtańsze przeloty udało się zarezerwować podróżnym udającym się do Londynu.


W zestawieniu miejsc, w których polscy użytkownicy serwisu KAYAK najczęściej poszukiwali noclegów w hotelach, znalazły się miasta, takie jak Berlin, Nowy Jork, Amsterdam, Londyn czy Praga. Według statystyk portalu, najtańsze hotele czekały na podróżujących po kraju.


- Analizy wyszukiwań naszych użytkowników, planujących wyjazd na długi weekend, potwierdziły, że polskie hotele oferują najtańsze noclegi. Analizując ceny w Europie, Londyn ponownie zajął pierwsze miejsce w rankingu najdroższych miast. Niewiele więcej trzeba zapłacić nocując w tak odległych miejscach, jak Dubaj czy Nowy Jork. Trzeba jednak dodać, że brytyjska stolica wypada najkorzystniej w przypadku cen biletów lotniczychkomentuje Andrew Verbitsky, dyrektor regionalny serwisu.

*Analiza przeprowadzona została na podstawie wyszukiwań lotów oraz noclegów na okres 7-11 listopada 2014 r., dokonanych przez użytkowników portalu Kayak w okresie 1 czerwca - 8 października 2014 r.

fot. i tabele Kayak
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama