Gdzie na długi weekend listopadowy?

Piotr Bożyk - Profil Piotr Bożyk
04 listopada 2014 00:14
Barcelona, Londyn oraz Rzym – biletów lotniczych do tych miast najczęściej poszukiwali użytkownicy serwisu Kayak.pl, planujący podróże w czasie zbliżającego się długiego weekendu.
Reklama

W przypadku rezerwacji noclegów w hotelach w pierwszej trójce znalazły się dwie europejskie stolice (Berlin i Amsterdam) oraz Nowy Jork.


Jak pokazały statystyki opracowane przez zespół analityków Kayak, polscy użytkownicy porównywarki byli zainteresowani przede wszystkim przelotami do miejsc, gdzie czekają na nich zdecydowanie wyższe temperatury niż te w Polsce, ale jednocześnie czas podróży jest dość krótki. W pierwszej dziesiątce najpopularniejszych miast znalazły się zatem m.in. Barcelona, Rzym, Lizbona, Madryt czy Stambuł. Ceny biletu lotniczego w dwie strony nie przekroczyły 1000 zł. Najtańsze przeloty udało się zarezerwować podróżnym udającym się do Londynu.


W zestawieniu miejsc, w których polscy użytkownicy serwisu KAYAK najczęściej poszukiwali noclegów w hotelach, znalazły się miasta, takie jak Berlin, Nowy Jork, Amsterdam, Londyn czy Praga. Według statystyk portalu, najtańsze hotele czekały na podróżujących po kraju.


- Analizy wyszukiwań naszych użytkowników, planujących wyjazd na długi weekend, potwierdziły, że polskie hotele oferują najtańsze noclegi. Analizując ceny w Europie, Londyn ponownie zajął pierwsze miejsce w rankingu najdroższych miast. Niewiele więcej trzeba zapłacić nocując w tak odległych miejscach, jak Dubaj czy Nowy Jork. Trzeba jednak dodać, że brytyjska stolica wypada najkorzystniej w przypadku cen biletów lotniczychkomentuje Andrew Verbitsky, dyrektor regionalny serwisu.

*Analiza przeprowadzona została na podstawie wyszukiwań lotów oraz noclegów na okres 7-11 listopada 2014 r., dokonanych przez użytkowników portalu Kayak w okresie 1 czerwca - 8 października 2014 r.

fot. i tabele Kayak
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama