Przybywa turystów na całym świecie

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
02 listopada 2014 19:44
O 5 proc. wzrosła liczba międzynarodowych turystów na świecie w okresie od stycznia do sierpnia br. Jak podała Światowa Organizacja Turystyki (UNWTO), liczba noclegów wyniosła w tych miesiącach 781 milionów.
Reklama

Jak podała UNWTO, liczba noclegów w okresie od stycznia do sierpnia tego roku była o 36 mln wyższa niż w tym samym czasie 2013 r.

5-proc. wzrost jest wyższy od zakładanego tempa 3,8 proc. wzrostu do 2020 r. Obecnie UNWTO prognozuje, że pomimo m.in. niestabilnej sytuacji polityczno-gospodarczej na wschodzie Europy oraz wybuchu epidemii gorączki Ebola, cały rok zakończy się wzrostem 4,0-4,5 proc. rok do roku.

W miesiącach letnich (czerwiec, lipiec, sierpień), które generują jedną trzecią całorocznego ruchu turystycznego, wzrost wyniósł 4 proc.

Największy wzrost turystyki przyjazdowej odnotowały Ameryka Północna (9 proc.), Azja Południowa (8 proc.) oraz Europa Południowa i Śródziemnomorska, Europa Północna, Azja Północno-Wschodnia i Ameryka Południowa (wszystkie 7 proc.).

Spośród najważniejszych krajów pochodzenia turystów ich liczba wzrosła zwłaszcza w Chinach (16 proc.), Francji (10 proc.) i Włoszech (8 proc.). Jeszcze większe wzrosty notowały Indie (31 proc.), Norwegia (22 proc.) i Szwecja (12 proc.), jednak z tych krajów pochodziło nieco mniej turystów.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama