×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Przybywa turystów na całym świecie


O 5 proc. wzrosła liczba międzynarodowych turystów na świecie w okresie od stycznia do sierpnia br. Jak podała Światowa Organizacja Turystyki (UNWTO), liczba noclegów wyniosła w tych miesiącach 781 milionów.Jak podała UNWTO, liczba noclegów w okresie od stycznia do sierpnia tego roku była o 36 mln wyższa niż w tym samym czasie 2013 r. 

5-proc. wzrost jest wyższy od zakładanego tempa 3,8 proc. wzrostu do 2020 r. Obecnie UNWTO prognozuje, że pomimo m.in. niestabilnej sytuacji polityczno-gospodarczej na wschodzie Europy oraz wybuchu epidemii gorączki Ebola, cały rok zakończy się wzrostem 4,0-4,5 proc. rok do roku. 

W miesiącach letnich (czerwiec, lipiec, sierpień), które generują jedną trzecią całorocznego ruchu turystycznego, wzrost wyniósł 4 proc. 

Największy wzrost turystyki przyjazdowej odnotowały Ameryka Północna (9 proc.), Azja Południowa (8 proc.) oraz Europa Południowa i Śródziemnomorska, Europa Północna, Azja Północno-Wschodnia i Ameryka Południowa (wszystkie 7 proc.). 

Spośród najważniejszych krajów pochodzenia turystów ich liczba wzrosła zwłaszcza w Chinach (16 proc.), Francji (10 proc.) i Włoszech (8 proc.). Jeszcze większe wzrosty notowały Indie (31 proc.), Norwegia (22 proc.) i Szwecja (12 proc.), jednak z tych krajów pochodziło nieco mniej turystów. gość_592f6 - Profil
gość_592f6
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie