airberlin zwolni kolejnych 200 pracowników

28 października 2014 08:03
W związku z prowadzoną restrukturyzacją linia airberlin zwolni kolejnych 200 pracowników - donosi agencja Reutersa powołująca się na rzecznika niemieckiego przewoźnika.
Reklama
Cięcia dotyczyć będą głównie pracowników z działu obsługi naziemnej oraz z administracji przewoźnika. Zwolnienia będę prowadzone stopniowo przez cały 2015 r. Łącznie pracę w airberlin straci nie jak przypuszczano 900 osób, a około 1120 pracowników czyli około 16 proc. zatrudnienia z 2012 r. W ciągu ostatnich dwóch lat z linii odeszło już 910 pracowników.

Przewoźnik chce zakończyć kompleksowy program restrukturyzacyjny w pierwszym kwartale 2016 r. Na razie wiadomo, że linia zwiększy cięcia kosztów do prawie 420 mln euro.


Spółka planuje też dalej zacieśniać współpracę z Etihad Airways, które są głównym udziałowcem airberlin z 29,21 proc. Oznacza to też bliższą współpracę z Alitalią, w której przewoźnik z Abu Zabi przejął 49 proc. akcji. Dlatego w ostatnich dnia przewoźnicy podpisali umowę code-share obejmującą wszystkie obsługiwane przez tych przewoźników trasy pomiędzy Niemcami, Szwajcarią i Austrią a Włochami oraz niektóre połączenia krajowe. airberlin przeniesie też loty z Mediolanu-Malpensa na lotnisko Linate. Od października niemiecki przewoźnik należy do grupy Etihad Airways Partners.

Przewoźnik poinformował także, że dzięki dokapitalizowaniu przez udziałowców nie ma problemów z płynnością finansową. airberlin ma płynne zasoby w wysokości 600 mln euro oraz dalsze 300 mln euro w instrumentach, które może w każdej chwili zrealizować. Rok do roku zasoby finansowe linii poprawiły się o 378 mln euro.

Piotr Bożyk
Fot. Piotr Bożyk

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy