×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


SWISS: Linia nowej generacji w Szwajcarii


W ciągu najbliższych kilku lat SWISS planuje zainwestować kilka miliardów franków szwajcarskich w nowe samoloty, otwarcie połączeń do atrakcyjnych miast oraz dalsze ulepszanie produktu pokładowego. Wszystko to w ramach nowej strategii “Next-Generation Airline of Switzerland”.


W ten sposób szwajcarska linia będzie kładła jeszcze większy nacisk na potrzeby podróży lotniczych szwajcarskich obywateli, sektora turystycznego, a także na utrzymaniu dobrego skomunikowania Szwajcarii z najważniejszymi miastami na świecie.


Nowe europejskie trasy z Zurych i Genewa

Od początku letniego rozkładu lotów 2015, SWISS uzupełnia koncepcję swojego hubu z nowymi połączeniami w systemie point-to-point i rozszerza swoją europejską sieć z Zurychu poprzez dodanie 22 nowych miast. Połączenia na 16 trasach do: Bari, Bilbao, Drezna, Grazu, Göteborga, Helsinek, Rygi, Krakowa, Lipska, Lublany, Neapolu, Porto, Sarajewa, Sofii, Tuluzy i Zagrzebia będą obsługiwane przez cały rok. Natomiast loty do kolejnych sześciu z nich tj. Palermo, Brindisi, Salonik, Izmiru, Santiago de Compostela oraz na Maltę - obsługiwane będą sezonowo tylko w miesiącach letnich.

Oprócz nowych tras z Zurychu, SWISS rozszerza zakres połączeń z i do Genewy, dodając 16 lotów tygodniowo na trasie Genewa - Lugano. Jest to odpowiedź na konkurencję ze strony linii Etihad Regional (Darwin Airline).Modernizacja floty Airbusów A320/321

SWISS zaprezentuje także nowe wnętrza kabin Airbusów z rodziny A320. Prace rozpoczną się już w listopadzie tego roku i obejmą Airbusy A320 i A321, które zabiorą więcej pasażerów. Dzięki nowemu typowi foteli, który oferuje więcej miejsca na nogi niż obecnie, nowa konfiguracja pokładu będzie oferować pasażerom taki sam poziom komfortu jak w tej chwili. W A320 pojemność zostanie zwiększona o kolejnych 12 foteli, natomiast w A321 o kolejne 19 miejsc. Nowe wnętrza kabin będą spójne z wyglądem saloników business lounge oraz floty dalekodystansowej szwajcarskiego przewoźnika.

Pierwszy odświeżony A320 powróci na siatkę połączeń w ostatnich dniach listopada br.

Nowe dania w klasie ekonomicznej na trasach europejskich


Modernizacja floty Airbusów z rodziny A320 przyniesie za sobą także przyjęcie nowej koncepcji gastronomicznej w klasie ekonomicznej. Zgodnie z nową strategią, wszystkie produkty podawane codziennie na pokładzie będą świeże i będą pochodzić od lokalnych producentów szwajcarskich. W zależności od długości lotu otrzymamy ciepły posiłek, świeże pieczywo, świeże sałatki oraz ciepłe i zimne desery.

Posiłki serwowane będą także w atrakcyjnym i nowym opakowaniu. W wyniku tych zmian, SWISS będzie oferował wysokiej jakości produkty szwajcarskich producentów w klasie ekonomicznej na wszystkich europejskich lotach.


Inwestycja w najbardziej zaawansowane technologicznie samoloty

SWISS nieustannie inwestuje w swoją flotę. Trzonem przyszłej floty wąskokadłubowej będzie 30 Bombardierów CSeries CS100. Dostawa pierwszej maszyny CS100 planowana jest na czwarty kwartał 2015 r. Nowe samoloty będą sukcesywnie zastępować nieekonomiczną i starzejącą się flotę Avro RJ100.

Na początku 2015 r. flota rodziny Airbusów A320 powiększy się o nowego A320ceo, a w 2016 o jednego A321ceo. W latach 2019-2022 SWISS otrzyma 10 nowych Airbusów A320neo (pierwszy lot) oraz pięć A321neo.  Maszyny zastąpią we flocie najstarsze samoloty tego typu. SWISS posiada również dodatkowe opcje na 10 samolotów A320neo. Decyzja o ich wykorzystaniu zostanie podjęta pod koniec 2018 r.

Flotę dalekodystansową w 2016 r. zasili sześć nowych Boeingów B777-300ER. Szwajcarski przewoźnik zainwestuje w nowe samoloty łącznie około 5 mld franków szwajcarskich (ok. 17 mld zł).

Obecnie flota linii SWISS składa się z 86 samolotów: 37 Airbusów z rodziny A320, 14 A330-300, 15 A340-300 oraz 20 BAe Avro RJ100. 

Piotr Bożyk
Fot. Piotr Bożykgość_f093b - Profil
gość_f093b
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie