Rainbow Tours na liście ostrzeżeń publicznych

Tomasz Wyszyński - Profil Tomasz Wyszyński
12 września 2014 21:35
3 komentarze
Touroperator Rainbow Tours poinformował o wydaniu oświadczenia w sprawie wpisania go przez Komisję Nadzoru finansowego na Listę Ostrzeżeń Publicznych.
Reklama

Treść oświadczenia:

Rainbow Tours jest biurem podroży działającym na polskim rynku od prawie 25 lat. Firmą solidną finansowo i cieszącą się niesłabnącym zaufaniem klientów. Bardzo uważnie słuchamy opinii i potrzeb naszych klientów, ponieważ zależy nam, aby nasza oferta odzwierciedlała oczekiwania osób, które z nami podróżują. Tak właśnie powstał pakiet gwarancji, na które oprócz gwarancji zwrotu kosztów podroży składały się również gwarancja niezmienności ceny, gwarancja najniższej ceny oraz gwarancja zmiany terminu.

Ponieważ jakiś czas temu KNF zakwestionował gwarancję zwrotu kosztów podróży, twierdząc, że może ona nosić znamiona produktu ubezpieczeniowego, to już 18 lipca tego roku wycofaliśmy ten produkt z naszej oferty. Żeby rozwiać wszelkie wątpliwości prawne, zarząd Rainbow Tours złożył w dniu 09.09 do prokuratury zawiadomienie o podejrzeniu przestępstwa polegającego na prowadzeniu działalności ubezpieczeniowej bez zezwolenia.

Z tym większym zaskoczeniem i zdumieniem przyjęliśmy fakt, iż mimo zaprzestania oferowania produktu, KNF zdecydował się na wpisanie spółki na listę ostrzeżeń publicznych. Tryb jaki przewiduje art. 6b ustawy o nadzorze nad rynkiem finansowym jest w naszej opinii zupełnie nieadekwatny do stawianych nam podejrzeń. Prowadzona przez nas działalność nie nosi i nigdy nie nosiła znamion działalności ubezpieczeniowej, a nikt z naszych klientów nigdy z jej powodu nie ucierpiał. Wręcz przeciwnie – oferowana przez nas gwarancja zwrotu kosztów podróży miała na celu ochronę interesów naszych klientów. Należy także podkreślić, iż produkt był oferowany głównie bezpłatnie.

- Uważamy, że decyzja urzędu jest dla nas mocno krzywdząca i merytorycznie nieuzasadniona, co potwierdzają opinie prawne uznanych autorytetów. Zakładam, że celem Listy Ostrzeżeń Publicznych winno być ostrzeganie konsumentów, ale przed czym w tej konkretnej sytuacji miałaby ona ostrzegać skoro nie było pokrzywdzonych, a sam produkt został wycofany z oferty już 2 miesiąca temu? Należy podkreślić, że decyzja Urzędu dotyczy marginalnej działalności spółki, natomiast podstawowa działalność turystyczna firmy nie budzi zastrzeżeń KNFu - powiedział Grzegorz Baszczyński, prezes Rainbow Tours.

Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_13dea 2014-09-15 10:12   
gość_13dea - Profil gość_13dea
@marcowy A najlepsze jest to, że gwarancje dla Alfa Star zafundowali klienci jednej takiej "linii lotniczej", a dokladnie posrednika sprzedazy 4youairlines.
marcowy 2014-09-15 08:59   
marcowy - Profil marcowy
bardziej ryzykowne w tej chwili jest Alfa Star: w ostatnim czasie mieli duży problem z uzyskaniem obowiązkowej gwarancji którą przedłozyli w ostatniej chwili ale tylko na 4 miesiące.
gość_68f86 2014-09-14 21:46   
gość_68f86 - Profil gość_68f86
Ja bym się tym nie przejmował. KNF to instytucja silnie zbiurokratyzowana, a ten alert ma się nijak do tego, czym biura podróży się zajmują. Tak jak napisali, przed czym tu ostrzegać konsumenta? Ewentualnie to sprawa między firmami ubezpieczeniowymi a Rainbow, ale nawet to nie, bo przecież już dawno wycofali tę gwarancję.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama