Rekordowy lipiec w LCJ Cargo

22 sierpnia 2014 09:32
Lipiec był dla lotniska w Łodzi rekordowym miesiącem pod względem obsłużonego frachtu cargo. Port odprawił 464 tony ładunków RFS, co daje 72 proc. wzrostu w porównaniu z lipcem ubiegłego roku.
Reklama
Od początku roku LCJ Cargo odprawiło 2 855 ton ładunków czyli 71 proc. więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.

- W tym roku planujemy odprawić 4800 ton ładunków i na razie plan wygląda realistycznie. Zeszły miesiąc był rekordowy w historii LCJ Cargo. Zarząd w miarę posiadanych środków pozwala nam na rozwój powierzchni i tu nie ma obaw. Nowością z ostatnich dni jest uruchomienie klimatyzowanego magazynu cargo na leki i środki spożywcze. Dodatkowo pracujemy nad projektem Łódź Logistyczna, który ma skupić się na zagadnieniach intermodalności transportu. Projekt ma ambicje przekształcenia Łodzi w największe centrum logistyczne w Europie Środkowo-Wschodniej. Projekt Łódź Logistyczna zyskał zainteresowanie lokalnych organów samorządowych - powiedział Andrzej Zarzycki, koordynator Projektu LCJ Cargo

Lodz Airport obsługuje regularne połączenia cargo RFS (połączenia drogowe odprawiane na lotnisku i dalej podróżujące przez duże huby) dla linii Lufthansa Cargo, SAS Cargo, Swiss World Cargo i LOT Cargo, Cargolux, Emirates, SkyXS, Austrian, KLM, Air France, Martinair i Kales.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy