×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Czeskie koleje chcą wyjechać za granicę


Więcej połączeń międzynarodowych, a w kraju priorytet dla ekspresowych tras dalekodystansowych - taka ma być nowa strategia czeskich kolei państwowych. Jak informuje dziennik "MF Dnes", nowa strategia spółki Ceske Drahy ma pozwolić na lepszą konkurencję z rywalami. Czeskie koleje państwowe mogą sobie pozwolić na ekspansję, bo notują wyjątkowo dobre wyniki. Według danych dziennika od 2009 r. średnie obłożenie wzrosło z 22 do 25 proc., wykonana praca przewozowa z 3,23 mld osobokilometrów do 3,38 osobokilometrów rocznie, a przychody z biletów z 3,03 mld koron czeskich rocznie w 2011 r. do 3,18 mld w tym. 

Równocześnie nie wzrosła jednak liczba pasażerów. Oznacza to, że choć podróżnych nie przybywa, korzystają oni z pociągów CD na coraz dalszych trasach. 

Stąd właśnie decyzja o nowej strategii. 

- Widzimy wielki potencjał w łączeniu Czech z zagranicą - podkreśla cytowany przez "MF Dnes" Daniel Kurucz, prezes czeskich kolei. 

Na razie nie ma jeszcze dokładnych planów dotyczących realizacji tej strategii, ale jednym z pomysłów jest uruchomienie pociągu z Pragi do Koszyc obsługiwanego składami pendolino. Strategię musi jeszcze zatwierdzić rada nadzorcza spółki. Potrzebne będą także nowe pociągi - CD liczą na unijne dofinansowania i planują kolejne zakupy używanego taboru z Austrii. gość_71343 - Profil
gość_71343
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie