×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Wrocław z certyfikatem lotniska użytku publicznego


Port Lotniczy Wrocław pozytywnie przeszedł audyt Urzędu Lotnictwa Cywilnego. Certyfikat lotniska użytku publicznego został przedłużony na 3 lata - najdłuższy możliwy okres.


To pierwsza całościowa certyfikacja lotniska funkcjonującego z nowym terminalem i nową infrastrukturą. Audyt prowadzony przez inspektorów Urzędu Lotnictwa Cywilnego w czerwcu i lipcu 2014 roku potwierdził, że wrocławskie lotnisko spełnia międzynarodowe i krajowe przepisy w zakresie bezpiecznego wykonywania operacji lotniczych. 

Na pozytywną ocenę i certyfikat lotniska użytku publicznego złożyła się odpowiednia infrastruktura wokół terminalu (płyty postojowe, drogi kołowania, płyta do odladzania), ale też wykwalifikowana, kompetentna kadra oraz przestrzegane procedury. 

- Po drobiazgowych kontrolach wszystkich aspektów funkcjonowania lotniska, jak choćby weryfikacja działania poszczególnych urządzeń czy nowych płyt postojowych, przyszedł czas na pierwszą kompleksową ocenę funkcjonowania lotniska w nowych warunkach - w nowym terminalu i z nową, towarzyszącą infrastrukturą wokół - mówi Jarosław Wróblewski, wiceprezes Portu Lotniczego Wrocław.

Przyznany przez ULC certyfikat lotniska użytku publicznego będzie obowiązywał przez najbliższe trzy lata - najdłuższy możliwy okres, na jaki może być przyznany. W przeszłości certyfikat lotniska użytku publicznego przyznawany był Portowi Lotniczemu Wrocław w 2007, 2008 i w 2011 roku.gość_24b36 - Profil
gość_24b36
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie